*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Flegamina Fast Junior tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 4 mg 20 tabl.

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Flegamina Fast Junior tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 4 mg 20 tabl. Flegamina Fast Junior tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 4 mg 20 tabl.
15,49 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Flegamina Fast Junior 4 mg 20 Tabletek Rozpuszczalnych w Jamie Ustnej

Flegamina Fast Junior 4 mg to lek w postaci tabletek rozpuszczalnych w jamie ustnej o działaniu wykrztuśnym. Preparat stosuje się w leczeniu schorzeń dróg oddechowych przebiegających z zaburzeniami odkrztuszania. Lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia.

Działanie:

Lek zawiera chlorowodorek bromoheksyny, który działa wykrztuśnie, upłynniając wydzielinę z górnych dróg oddechowych. Ułatwia to rzęskom (drobnym włoskom wyścielającym drogi oddechowe) transport wydzieliny oskrzelowej i usuwanie jej z płuc. Bromoheksyna ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Wskazania:

Lek stosuje się w ostrych i przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych przebiegających z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej
dwóch lat.

Dawkowanie i sposób użycia:

- Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku - 2 tabletki 3 razy na dobę.
- Młodzież w wieku powyżej 12 lat -  2 tabletki 3 razy na dobę, maksymalnie do 12 tabletek na dobę.
- Dzieci w wieku od 6 do 12 lat - 1 tabletka 3 razy na dobę, maksymalnie do 4 tabletek na dobę.
- Dzieci w wieku od 2 do 6 lat - pół tabletki 3 razy na dobę, maksymalnie do 2 tabletek na dobę.
- Sposób podawania - doustnie.
- Tabletek Flegamina Fast Junior nie należy dotykać mokrymi dłońmi, ponieważ mogą się rozpaść.
- Tabletkę Flegamina Fast Junior ulegającą rozpadowi w jamie ustnej, należy umieścić w jamie ustnej, gdzie w ciągu około 30 sekund rozproszy się w ślinie i może być łatwo połknięta. Należy zachować ostrożność podając lek małym dzieciom ze względu na ryzyko zadławienia. Bezpośrednio przed podaniem leku, tabletkę można rozpuści na łyżce w niewielkiej ilości wody pitnej.
- Dawkę należy przyjąć natychmiast po otwarciu blistra.
- Tabletkę można podzielić na równe dawki. Pozostałą połówkę tabletki należy umieścić w otwartym blistrze i zużyć nie później niż w kolejnym dniu.
- Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustępują po 5 dniach stosowania u osób dorosłych lub po 3 dniach u młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat, należy skontaktować się z lekarzem.
- Lek należy zażywać w równych odstępach czasu, po posiłku.
- Leku nie należy podawać bezpośrednio przed snem.

Przeciwwskazania:

- nie stosować leku u dzieci poniżej 2. roku życia,
- nie stosować leku w przypadku uczulenia na składniki preparatu.

Działania niepożądane:

- Niezbyt często (mogą występować u nie więcej niż 1 na 100 osób): ból w górnej części brzucha, nudności, wymioty, biegunka,
- Rzadko (mogą występować u nie więcej niż 1 na 1000 osób): wysypka skórna, pokrzywka, reakcje nadwrażliwości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

- Ciąża - nie zaleca się stosowania leku Flegamina Fast Junior w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
- Karmienie piersią - Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Bromoheksyna przenika do mleka ludzkiego. Brak jest wystarczających informacji dotyczących wpływu bromoheksyny na organizm noworodków i dzieci. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.
- Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn - Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu bromoheksyny na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy zachować ostrożność, gdyż mogą wystąpić bóle i zawroty głowy lub senność.
- Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
- Nie należy stosować leku w przypadku uczulenia na substancję czynną lub składniki dodatkowe leku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny:

Teva B.V., Swensweg 5, 2031 GA Haarlem, Holandia

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka FLEGAMINA
Opakowanie
Opakowanie 20 tab
Postać
Postać tabletki rozpuszczalne w jamie ustnej

Składniki

Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek. 1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 4 mg chlorowodorku bromoheksyny.
Pozostałe składniki to: Mannitol, Krospowidon (typ B), Sukraloza, Krzemionka koloidalna bezwodna, Magnezu stearynian, Aromat truskawkowy S-144940 o składzie: Naturalne substancje aromatyzujące, preparaty aromatyzujące, Maltodekstryna kukurydziana, Skrobia modyfikowana kukurydziana woskowata.