*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Fresubin Energy Drink Smak Truskawka Płyn, 4 szt.

żywienie medyczne

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Fresubin Energy Drink Smak Truskawka Płyn, 4 szt. Fresubin Energy Drink Smak Truskawka Płyn, 4 szt.
Cena od 39,99 zł Cena regularna 56,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Kiedy stosować Fresubin Energy Drink?

Fresubin Energy Drink to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, stworzona z myślą o osobach:

- ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię, co może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak intensywny wysiłek fizyczny lub choroby;
- osobami przygotowującymi się do operacji lub znajdującymi się w szpitalu, gdzie zapotrzebowanie na odpowiednie składniki odżywcze jest istotne dla procesu gojenia i rekonwalescencji;
- osobami, które doświadczają braku apetytu, sił i energii, co może być wynikiem chorób, leczenia lub innych czynników wpływających na zdrowie.

Fresubin Energy Drink zawiera pełny zakres niezbędnych składników odżywczych, takich jak białko, tłuszcze (w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone), węglowodany, witaminy, mikro- i makroelementy. Jest to produkt bez laktozy, glutenu i syropu glukozowego, co jest ważne dla osób z nietolerancjami pokarmowymi lub alergiami. Ponadto, jest klinicznie wolny od związków purynowych. Produkt ten jest dietą bezresztkową, co oznacza, że nie zawiera błonnika.

Dzięki swojemu bogatemu składowi odżywczemu Fresubin Energy DRINK jest użytecznym narzędziem w wsparciu żywieniowym dla osób o zwiększonym zapotrzebowaniu energetycznym, w okresach rekonwalescencji oraz dla tych, którzy potrzebują szybkiego i pełnowartościowego źródła pożywienia w łatwo przyswajalnej formie płynnej.

Zastosowanie:

Żywienie medyczne przy użyciu preparatów takich jak Fresubin Energy Drink jest zalecane nie tylko w okresie okołooperacyjnym, ale także w wielu innych sytuacjach klinicznych:

Niedożywienie:

- preparaty takie jak Fresubin Energy Drink mogą być stosowane u osób niedożywionych, które potrzebują uzupełnić swoją dietę o dodatkową porcję energii, białka oraz niezbędnych witamin i minerałów.

Brak łaknienia:

- w przypadku pacjentów cierpiących na brak łaknienia, wymioty, nudności lub utratę wagi, żywienie medyczne może dostarczać niezbędnych składników odżywczych w formie łatwo przyswajalnej i dobrze tolerowanej.

Wsparcie w leczeniu:

- właściwe żywienie odgrywa ważną rolę w procesie leczenia na każdym etapie choroby. Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego stanu odżywienia, co może przyspieszyć rekonwalescencję i poprawić wyniki leczenia.

Choroby przewlekłe:

- osoby z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca, choroby serca, czy przewlekłe choroby nerek, mogą wymagać specjalnej diety, aby kontrolować swoje schorzenia i utrzymać zdrowie.

Chirurgia i rekonwalescencja:

- w okresie pooperacyjnym, dieta wysokoenergetyczna może pomóc w regeneracji organizmu i przywróceniu sił pacjentowi.

Choroby nowotworowe:

- pacjenci cierpiący na nowotwory często potrzebują specjalnej diety, która wspiera ich organizmy w walce z chorobą i leczeniem. .

Sposób użycia:

Fresubin Energy Drink jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, szczególnie w sytuacjach, gdy standardowa dieta może być niewystarczająca.

Żywienie całkowite:

- w przypadku żywienia całkowitego, zazwyczaj zaleca się spożycie 5 do 7 butelek Fresubin Energy Drink dziennie, aby zaspokoić całkowite zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy pacjent nie jest w stanie przyjmować pokarmu drogą doustną lub wymaga kompleksowego wsparcia żywieniowego.

Uzupełnienie diety:

- w przypadku, gdy standardowa dieta jest niewystarczająca lub gdy pacjent ma trudności z przyjmowaniem pełnych posiłków, zaleca się stosowanie Fresubin Energy Drink jako uzupełnienia diety. Zazwyczaj podaje się 2 lub 3 butelki na dobę pomiędzy posiłkami.

Przed operacją:

- u osób z dużym ryzykiem niedożywienia zaleca się stosowanie diet doustnych typu Fresubin na okres od 7 do 14 dni przed planowaną operacją. Taki zabieg ma na celu przygotowanie organizmu pacjenta do procedury chirurgicznej i poprawienie stanu odżywienia przed operacją.

Konsultacja lekarska:

Zawsze warto konsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed rozpoczęciem stosowania Fresubin Energy DRINK lub innych produktów żywieniowych specjalnego przeznaczenia medycznego. Dzięki temu można dostosować dawkowanie i sposób stosowania do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Fresubin Energy DRINK stanowi cenne narzędzie w wsparciu żywieniowym pacjentów w różnych sytuacjach klinicznych, pomagając dostarczyć niezbędne składniki odżywcze i wspierając proces rekonwalescencji czy przygotowanie do operacji.

Właściwości:

Fresubin Energy DRINK zawiera wszystkie niezbędne dla organizmu składniki odżywcze, takie jak białko, tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone), węglowodany, witaminy, mikro- i makroelementy. Nie zawiera laktozy, glutenu i syropu glukozowego, jest również klinicznie wolny od związków purynowych. Jest dietą bezresztkową, czyli nie zawiera błonnika.

Ostrzeżenia:

Informacje dotyczące stosowania produktu Fresubin Energy DRINK są bardzo istotne i powinny być ściśle przestrzegane, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne korzystanie z tego preparatu. Oto kluczowe punkty, które warto podkreślić:

Pod nadzorem lekarza:

- stosowanie produktu powinno odbywać się pod nadzorem lekarza lub specjalisty ds. żywienia klinicznego, zwłaszcza jeśli jest to jedyny źródło pożywienia lub gdy istnieją szczególne potrzeby żywieniowe.

Jako jedyne źródło pożywienia:

- w niektórych sytuacjach, gdzie standardowa dieta nie jest możliwa, Fresubin Energy DRINK może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Decyzję w tej sprawie powinien podjąć lekarz.

Dzieci:

- produkt nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia. Dla dzieci poniżej 6 lat zaleca się zachować ostrożność.

Choroby metaboliczne:

- produkt nie jest przeznaczony do stosowania u osób chorych na galaktozemię, co oznacza, że nie może być spożywany przez osoby z pewnymi rzadkimi chorobami metabolicznymi.

Podaż płynów:

- w trakcie stosowania Fresubin Energy DRINK należy zadbać o odpowiednią podaż płynów, aby uniknąć odwodnienia.

Przechowywanie:

- produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Po otwarciu opakowania można go przechowywać w lodówce przez maksymalnie 24 godziny. Przed użyciem zaleca się dokładne wstrząśnięcie.

Sposób podawania:

- produkt najlepiej jest spożywać schłodzony. Wskazane jest picie go powoli.

Podmiot odpowiedzialny:

Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o.
al. Jerozolimskie 134,
02-305 Warszawa

Dodatkowe informacje

Marka
Marka FRESUBIN
Typ produktu
Typ produktu Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego
Typ produktu: Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

Składniki

woda, maltodekstryna, białko mleka, oleje roślinne (olej rzepakowy, olej słonecznikowy), sacharoza, aromat, cytrynian potasu, cytrynian sodu, emulgatory (E 471, lecytyna sojowa), chlorek sodu, chlorek potasu, wit. C, chlorek choliny, tlenek magnezu, regulator kwasowości (E 330), pirofosforan żelaza, siarczan cynku, niacyna, wit. E, kwas pantotenowy, chlorek manganu, siarczan miedzi, wit. B6, wit. B2, fluorek sodu, β-karoten, wit. B1, wit. A, kwas foliowy, chlorek chromu, molibdenian sodu, wit. K1, jodek potasu, selenin sodu, biotyna, wit. D3, wit. B12.

Średnia zawartość

w 100 ml

Wartość energetyczna

(630 kJ) 150 kcal

Tłuszcz (35 kJ%)

5, 8 g

- w tym kwasy tłuszczowe nasycone

0, 4 g

- w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone

3, 8 g

- w tym kwasy tłuszczowe wielonienasycone

1, 6 g

Węglowodany (50 kJ%)

18, 8 g

- w tym cukry

6, 3 g

- w tym laktoza

≤ 0, 27 g

Błonnik (0 kJ%)

0 g

Białko (15 kJ%)

5, 6 g

Woda

78 ml

Osmolarność

405 mosmol/l

Osmolalność

530 mosmol/kg H2O

Średnia zawartość

w 100 ml

Wit. A

120 mcg ER

B-karoten

300 mcg

Wit. D3

2 mcg

Wit. E

3 mg a-ET

Wit. K1

16, 7 mcg

Wit. B1

0, 23 mg

Wit. B2

0, 32 mg

Niacyna

3 mg EN

Wit. B6

0, 33 mg

Wit. B12

0, 6 mcg

Kwas pantotenowy

1, 2 mg

Biotyna

7, 5 mcg

Kwas foliowy

50 mcg

Wit. C

15 mg

Cholina

26, 7 mg

Średnia zawartość

w 100 ml

Sód (Na)

80 mg

Potas (K)

135 mg

Chlorki (Cl)

100 mg

Wapń (Ca)

135 mg

Magnez (Mg)

21 mg

Fosfor (P)

80 mg

Żelazo (Fe)

2 mg

Cynk (Zn)

1, 5 mg

Miedź (Cu)

300 mcg

Mangan (Mn)

0, 4 mg

Jod (I)

30 mcg

Fluorki (F)

0, 2 mg

Chrom (Cr)

10 mcg

Molibden (Mo)

15 mcg

Selen (Se)

10 mcg