Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)
Sprawdź dostępność w aptekach
Pojemność:
200 mlWysyłka w 48h (nie dot. so-nd)
Sprawdź dostępność w aptekach
Roztwór do płukania Glimbax przeznaczony jest do stosowania miejscowego w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła u dzieci powyżej 14. roku życia i u dorosłych.
Substancją czynną leku Glimbax jest diklofenak, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a podczas płukania jamy ustnej bardzo dobrze przenika przez powierzchnie błon śluzowych i gromadzi się w tkankach zmienionych zapalnie1. Dzięki temu produkt leczniczy Glimbax precyzyjnie dociera do bolesnego miejsca i szybko zmniejsza stan zapalny i uśmierza towarzyszący mu ból.
Lek Glimbax stosuje się w leczeniu objawowym stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, takich jak np.:
-stany zapalne jamy ustnej, w tym m.in. afty i pleśniawki
-zapalenie gardła
-zapalenie dziąseł
-zapalenie migdałków podniebiennych
-stany po zabiegach stomatologicznych
-objawy podrażnienia mechanicznego w jamie ustnej przez protezy lub aparaty ortodontyczne.
Roztwór do płukania Glimbax nie zawiera alkoholu i ma przyjemny smak brzoskwini
Skład:
Substancją czynną leku jest diklofenak. Jeden ml roztworu zawiera 0,74 mg diklofenaku (w postaci kwasu).
Inne składniki leku to: cholina roztwór 50%, sorbitol, sodu benzoesan, sodu edetynian, acesulfam potasowy, naturalny aromat brzoskwiniowy, naturalny aromat miętowy, czerwień koszenilowa (E124), woda oczyszczona.
Stosowanie:
Lek Glimbax należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacją zawartą w tej ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.
Zaleca się stosowanie roztworu do płukania jamy ustnej i gardła od 2 do 3 razy na dobę. Każdorazowo należy użyć 15 ml roztworu (1 miarkę) nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody i płukać jamę ustną przez około 30-60 sekund. Po użyciu roztwór należy wypluć.
-Leku Glimbax nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.
-Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach stosowania leku Glimbax, należy skontaktować się z lekarzem.
Przeciwwskazania:
-jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną (diklofenak) lub którykolwiek z pozostałych składników leku Glimbax.
-jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub na inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. po podaniu ibuprofenu, ketoprofenu, aspiryny wystąpił napad astmy, pokrzywka lub katar alergiczny).
-u dzieci w wieku poniżej 14 lat.
Przechowywanie:
-Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
-Brak specjalnych wymagań dotyczących przechowywania.
-Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.