*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Glukoza Diather o Smaku Cytrynowym Proszek, 75 g

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

8,65 zł / 100 g
Glukoza Diather o Smaku Cytrynowym Proszek, 75 g Glukoza Diather o Smaku Cytrynowym Proszek, 75 g
Cena od 6,49 zł Cena regularna 8,49 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Glukoza 75g o smaku cytrynowym

Glukoza 75g o smaku cytrynowym to proszek do przygotowania roztworu doustnego. 1 saszetka zawiera 75 g glukozy o smaku cytrynowym. Preparat jest przeznaczony do wykonania doustnego testu obciążenia glukozą – test OGTT (ang. Oral Glucose Tolerance Test; dawniej: krzywa cukrowa). Właściwy do stosowania także w stanach niedoboru węglowodanów, wyczerpania, hipoglikemii u pacjentów z rozpoznaną cukrzycą. Produkt przeznaczony jest dla osób w każdym wieku.

Kiedy wykonuje się test Glukoza 75g o smaku cytrynowym?

Test wykonuje się u osób, u których podejrzewa się cukrzycę typu 2. Na badanie należy udać się na czczo (minimum po 8 godzinach od ostatniego posiłku). Test rozpoczyna się pobraniem próbki krwi żylnej celem oznaczenia stężenia glukozy na czczo, następnie należy wypić w ciągu 3-5 minut 75g glukozy rozpuszczonej w 200-300ml wody i po upływie 60 (test trzypunktowy) i 120 minut (test dwupunktowy) ponownie pobiera się próbkę krwi żylnej celem oznaczenia glikemii. Dwugodzinny okres pomiędzy wypiciem roztworu glukozy, a pobraniem krwi osoba badana powinna spędzić w spoczynku.

Produkt przeznaczony jest również do stosowania w stanach niedoboru węglowodanów, w stanach wyczerpania oraz hipoglikemii u pacjentów z rozpoznaną cukrzycą. W przypadku wystąpienia objawów hipoglikemii należy przyjąć 10-20g glukozy. Spowoduje to wzrost glikemii po około 10 – 20 minutach. W celu uniknięcia ponownego incydentu hipoglikemii należy spożyć węglowodany złożone, a pomiar glikemii powtórzyć po 60 minutach.

U chorych leczonych metodą intensywnej insulinoterapii, z zastosowaniem analogów insuliny lub podczas leczenia za pomocą osobistej pompy insulinowej, w przypadku hipoglikemii należy przyjąć 15 g glukozy doustnie i skontrolować glikemię po 15 minutach. Jeśli nadal utrzymuje się niska wartość glikemii, należy powtórzyć badanie glukozy i skontrolować stężenie glukozy we krwi po kolejnych 15 minutach (reguła 15/15). Uwaga: ¼ saszetki to około 17 g glukozy.

Zawartość opakowania Glukoza 75g o smaku cytrynowym:

  • 1 saszetka 75g glukozy o smaku cytrynowym

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

Marka
Marka GLUKOZA