*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Homeoplasmine Maść 18 g

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Homeoplasmine Maść 18 g Homeoplasmine Maść 18 g
19,79 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Boiron Homeoplasmine Maść 18 g

Boiron Homeoplasmine to lek homeopatyczny w postaci maści, wykazujący działania antyseptyczne i przyspieszające proces gojenia ran. Preparat stosuje się wspomagająco w leczeniu podrażnień skóry takich jak niewielkie zranienia, zadrapania, otarcia naskórka, skaleczenia, pęknięcia skóry. 

Dawkowanie:
- Dorośli: niewielką ilość maści nanieść 1 - 3 razy dziennie na oczyszczoną powierzchnię zranionej skóry.
- Preparat przeznaczony do użytku zewnętrznego. Stosować wyłącznie na skórę. Nie należy stosować maści dłużej niż tydzień.

Skład:
Calendula officinalis TM 0,1 g, Phytolacca decantra TM 0,3 g, Bryonia TM 0,1 g, Benzoe TM 0,1 g, Acidum boricum 4,0 g w 100 g maści.
Pozostałe składniki: Wazelina biała.

Przeciwwskazania:
Nie stosować Homeoplasmine u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować leku na zainfekowane skaleczenia. Maści nie należy stosować u dzieci ani na błony śluzowe.

Działania niepożądane:
U noworodków i małych dzieci kwas borowy wywoływał poważne działania niepożądane. Objawy skórne (rozległe i nasilone zaczerwienienie skóry, złuszczanie z początkowym rumieniem, występującym zwłaszcza na poziomie pośladków lub ust) wymagają konsultacji z lekarzem.

Uwagi producenta:
Maści nie należy stosować dłużej niż 1 tydzień. Ze względu na obecność w składzie kwasu borowego, nie należy stosować maści na duże powierzchnie skóry, na otwarte rany (przede wszystkim na oparzenia) ani pod opatrunkiem ochronnym. Stosowanie kwasu borowego na błonę śluzową lub na uszkodzoną skórę zwiększa jego przenikanie do ustroju i może wywoływać działania niepożądane. Ryzyko wystąpienia powyższych działań zwiększa się, gdy produkt leczniczy jest stosowany przez dłuższy czas lub okresowo na dużej powierzchni, pod opatrunkiem, na uszkodzonej skórze (szczególnie w przypadku oparzeń), na błonie śluzowej i u dzieci.

Podmiot odpowiedzialny:
BOIRON SP. Z O.O.
ul. Poleczki 21
02-822 Warszawa

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka HOMEOPLASMINE
Opakowanie
Opakowanie 18 g