Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)
Sprawdź dostępność w aptekach
Liczba opakowań :
10 op.Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)
Sprawdź dostępność w aptekach
Ibuprom Ultramax zawiera w swoim składzie 600 mg ibuprofenu w jednej tabletce i należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Lek stosuje przeznaczony jest do doraźnego i krótkotrwałego leczenia bólu u osób dorosłych. Maksymalna dawka dobowa bez konsultacji z lekarzem to 1200 mg ibuprofenu czyli 2 tabletki na dobę.
Doraźne, krótkotrwałe stosowanie w ostrych, umiarkowanych bólach różnego pochodzenia u osób dorosłych:
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek podaje się doustnie, popijając tabletkę w całości. W przypadku osób z wrażliwym żołądkiem, Ibuprom Ultramax należy zaleca się stosować po posiłku.
Dawkowanie Ibupromu Ultramax u osób dorosłych to 1 tabletka powlekana, jeśli jest to niezbędne to kolejną można zastosować po 6-8 godzinach. Maksymalna dawka dobowa bez konsultacji z lekarzem wynosi 2 tabletki.
Ibuprom Ultramax należy stosować po 6-8 godzinach, jeśli mniejsze dawki ibuprofenu ( 400 mg) nie zmniejszają bólu. Podawanie najmniejszych skutecznych dawek pomaga ograniczyć występowanie ewentualnych działań niepożądanych.
Skład
Substancją czynną leku jest ibuprofen.
1 tabletka powlekana zawiera 600 mg ibuprofenu.
Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: hypromeloza 2910 (6mPas), kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza 2910 (6mPas), tytanu dwutlenek (E 171), talk i glikol propylenowy.
Przeciwwskazania
uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
jeśli pacjent miał kiedykolwiek duszność, astmę oskrzelową, katar sienny, obrzęk lub pokrzywkę po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych, podobnych leków przeciwbólowych (NLPZ),
jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca,
jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek,
jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia krwiotworzenia,
jeśli u pacjenta występuje krwawienie do mózgu lub inne czynne krwawienie,
jeśli u pacjenta wystąpiło kiedykolwiek krwawienie lub perforacja żołądka lub jelit po zastosowaniu NLPZ,
jeśli pacjent ma, obecnie lub w wywiadzie, nawracające wrzody żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie z przewodu pokarmowego (co najmniej dwa potwierdzone przypadki wrzodów lub krwawienia),
jeśli pacjent ma ciężkie odwodnienie (wywołane przez wymioty, biegunkę lub przyjmowanie niewystarczających ilości płynów),
jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
wiek poniżej 18 lat.