*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

INSTI HIV SELF Test Na HIV, 1 szt.

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

INSTI HIV SELF Test Na HIV, 1 szt. INSTI HIV SELF Test Na HIV, 1 szt.
Cena od 116,99 zł Cena regularna 129,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Co to jest Insti HIV Test Do Samodzielnego Wykonania?

Test na HIV to test przeznaczony do samodzielnego wykonania badania na obecność w organizmie wirusa HIV. Jest to saszetkowa wersja testu. Test testem szybkim, przepływowym, jakościowym testem immunologicznym in vitro.

Test do samodzielnego wykrywania wirusa HIV wykrywa przeciwciała ludzkiego wirusa niedoboru odporności typu 1 (HIV-1) i typu 2 (HIV-2). Do wykonania badania potrzebna jest krew z opuszka palca.

Zastosowanie:

Test jest przeznaczony do użytku domowego (= do samodzielnego wykonywania). INSTI wykonuje się z próbki krwi kapilarnej  (z palca).Test wykrywa przeciwciała (IgG i IgM) które pojawiają się w wyniku reakcji immunologicznej organizmu na kontakt z wirusem.  Test służy do pomocy w ocenie i diagnozie klinicznej osoby zakażonej.

Sposób użycia:

Do wykonania testu potrzebne jest pobranie krwi z opuszka palca do pojemnika nr 1. Rozcieńczona krew z pojemnika nr 1 przelewana jest do studzienki urządzenia testującego. Jakiekolwiek przeciwciała wirusa HIV zlokalizowane w próbce są przechwytywane przez kropkę testową. Przeciwciała nietypowe są przechwytywane przez kropkę kontrolną. W kolejnym kroku do urządzenia testowego dodaje się pojemnik nr 2. Zawarty w nim roztwór reaguje z przechwyconymi przeciwciałami wytwarzając niebieską kropkę w miejsce kropki kontrolnej. W przypadku obecności przeciwciał HIV niebieska kropka uwidacznia się również w kropce testowej. W końcowym etapie do membrany dodaje się pojemnik nr 3 w celu wyraźnego uwidocznienia kropki kontrolnej i kropki testowej.

Właściwości:

Test wykrywa przeciwciała nawet po 21-22 dniach od możliwości zakażenia wirusem HIV. Jednakże w niektórych przypadkach przeciwciała, które świadczą o infekcji mogą się wytworzyć nawet dopiero po 3 miesiącach. Test wykrywa infekcję HIV nawet do dwóch tygodni wcześniej niż inne dostępne testy na rynku.

- testy są pakowane pojedynczo w saszetkach;

- w celu określenia dokładności testu liczą się dwa parametry czyli wrażliwość (sensitivity) = 100 % oraz specyficzność (specificity) = 99,6%.

Zestaw tworzący test to następujące składniki:

-1 instrukcja użytkowania
-1 pokrowiec zawierający urządzenie testowe (oznaczone jako zespół membrany)
-1 próbka zawierająca rozcieńczalnik (pojemnik nr 1, czerwona nakrętka)
-1 wywoływacz koloru (pojemnik nr 2, niebieska nakrętka)
-1 roztwór rozjaśniający (pojemnik nr 3, przezroczysta nakrętka)
-1 jałowy lancet jednorazowego użytku
-1 samoprzylepny plaster
-1 karta opisująca zawartość

Podmiot odpowiedzialny:

FARMABOL Sp. z o.o.
ul. T. Ociepki 4
34-600 Limanowa

Dodatkowe informacje

Marka
Marka TEST DIAGNOSTYCZNY
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny