*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

LabHome Ferri-Check Test Na Niedobór Żelaza, 1 szt.

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

LabHome Ferri-Check Test Na Niedobór Żelaza, 1 szt. LabHome Ferri-Check Test Na Niedobór Żelaza, 1 szt.
Cena od 40,49 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

LabHome Ferri-Check Test Na Niedobór Żelaza

Testy diagnostyczne LabHome to testy, które umożliwiają wczesne rozpoznanie bądź wykluczenie wielu częstych chorób w jak najkrótszym czasie, zapewniając komfort badania - samodzielnie i bez wychodzenia z domu. Dodatkowo Testy LabHome pozwalają na ocenę stanu fizjologicznego narządów, diagnostykę hormonów czy wykrycie problemów z płodnością.

Test FERRI-Check służy do oceny niedoboru ferrytyny (ferrytyna to białko, które magazynuje żelazo w komórkach). Pozwala to na rozpoznanie niedoboru żelaza (anemia). Szybki test immunodiagnostyczny wykonuje się z próbki krwi pełnej pobranej z nakłucia palca. Test FERRI-Check jest używany od ponad 10 lat przez profesjonalistów. Test jest dokładny, ma ogólną zgodność na poziomie 98% - w odniesieniu do metody referencyjnej.

Zastosowanie:
Anemia (niedokrwistość) spowodowana niedoborem żelaza występuje powszechnie u dzieci i kobiet w każdym wieku - głównie u kobiet miesiączkujących (co najmniej 20% cierpi na niedobór żelaza). Główne objawy, takie jak bladość, uczucie zmęczenia, bóle głowy, szybsze bicie serca lub duszność podczas ćwiczeń, pojawiają się stopniowo i mogą pozostać niezauważone. Niedobór żelaza, który może wystąpić podczas ciąży, w okresie wzrostu, w przypadku niedostatecznego spożycia żelaza, niewystarczającego wchłaniania lub utraty krwi (miesiączki, nieprawidłowe krwawienia, wrzody… itd.) ma ogromny wpływ na zdrowie. Pozytywny (dodatni) wynik testu oznacza, że stężenie ferrytyny w krwi jest poniżej normy i możliwy jest niedobór żelaza.

Stosowanie:
Test wykonuje się z krwi. W tym celu pozyskaj kroplę krwi z palca (automatyczny nakłuwacz w zestawie), następnie nanieś krew z diluentem do okna próbkowego. Odczekaj 10 min i odczytaj wynik. Sprawdź czy potrzebna jest pilna konsultacja z lekarzem.

Opakowanie:
Zawartość opakowania: 1 aluminiowa, szczelna torebka zawierająca: 1 płytkę testową, 1 plastikową pipetę, 1 saszetkę z pochłaniaczem wilgoci; 1 butelka z zakraplaczem zawierająca 1 ml diluentu; 1 sterylny lancet (nakłuwacz) do pobierania krwi.

Ważne wskazówki:
Test FERRI-Check nie jest przeznaczony dla pacjentów cierpiących na hemochromatozę. Test można wykonać o każdej porze dnia. Test powinien pozostać w szczelnie zamkniętym opakowaniu do momentu użycia.

Producent:
Rue de l’Expansion – ZAT du Londeau – 
Cerisé – B.P. 181 – 61006 ALENCON
Cedex, Francja

Dystrybutor:
ZBADAJSIE SP. Z O.O.
Kamila Cypriana Norwida 1/2
48-300 Nysa

Dodatkowe informacje

Marka
Marka LABHOME
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny