*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

LabHome Tikalert Test Na Boreliozę Z Krwi, 1 szt.

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

LabHome Tikalert Test Na Boreliozę Z Krwi, 1 szt. LabHome Tikalert Test Na Boreliozę Z Krwi, 1 szt.
Cena od 45,99 zł Cena regularna 49,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

LabHome Tikalert Test Na Boreliozę Z Krwi

Testy diagnostyczne LabHome to testy, które umożliwiają wczesne rozpoznanie bądź wykluczenie wielu częstych chorób w jak najkrótszym czasie, zapewniając komfort badania - samodzielnie i bez wychodzenia z domu. Dodatkowo Testy LabHome pozwalają na ocenę stanu fizjologicznego narządów, diagnostykę hormonów czy wykrycie problemów z płodnością.

Test na boreliozę TIK’ALERT wykrywa wczesną infekcję Borrelia (przeciwciała IgM) w krwi uzyskanej z nakłucia palca w przypadku ukąszenia kleszcza. Tylko test z krwi może potwierdzić infekcję boreliozy u człowieka. Test pozwala na wykrycie przeciwciał klasy IgM, które pojawiają się w pierwszej fazie infekcji - kiedy ewentualne leczenie jest najskuteczniejsze. Przeciwciała IgM utrzymują się w krwi do kilkunastu miesięcy po ukąszeniu zarażonego kleszcza. Po zauważeniu ukąszenia należy odczekać 6 tygodni (tyle czasu potrzebuje organizm na wyprodukowanie przeciwciał tzw. okienko serologiczne), a następnie wykonać test.

Wskazania:
Test jest badaniem przesiewowym, które można wykonać po ukąszeniu kleszcza (należy pamiętać, że nawet najmniejsze osobniki mogą być nosicielami boreliozy). Test można wykonać również jako badanie profilaktycznie, szczególnie po okresie letnim, kiedy żerowanie kleszczy jest wzmożone. Wczesne objawy boreliozy (objawy grypopodobne, gorączka, dreszcze, bóle stawowe) często bywają niezauważone lub są mylone z innymi chorobami.

Stosowanie:
Test wykonuje się z krwi. W tym celu pozyskaj kroplę krwi z palca (automatyczny nakłuwacz w zestawie), następnie nanieś krew z diluentem do okna próbkowego. Odczekaj 15 min i odczytaj wynik. Sprawdź czy potrzebna jest pilna konsultacja z lekarzem.

Uwagi:
Test jednorazowego użytku. Wynik pozytywny testu oznacza, że we krwi są obecne przeciwciała IgM skierowane przeciwko bakterii Borrelia – na wyniku badania widoczne są dwie linie – jedna w polu testowym T, druga w polu kontrolnym C. Wskazuje to na możliwość rozwoju infekcji – należy skonsultować się z lekarzem.

Producent:
Rue de l’Expansion – ZAT du Londeau –
Cerisé – B.P. 181 – 61006 ALENCON
Cedex, Francja

Dystrybutor:
ZBADAJSIE SP. Z O.O.
ul. Kamila Cypriana Norwida 1/2
48-300 Nysa

Dodatkowe informacje

Marka
Marka LABHOME
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny