*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Life LT-02 Flex, 1 szt.

termometr

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Life LT-02 Flex, 1 szt. Life LT-02 Flex, 1 szt.
Cena od 13,49 zł Cena regularna 14,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Termometr Life diagnostic T-02 - termometr elektroniczny z elastyczną końcówką

Termometr elektroniczny zapewnia sybki i bardzo precyzyjny pomiar temperatury ciała u osób w różnym wieku.

Możliwe metody pomiaru: pod pachą, w jamie ustnej oraz w odbycie. Wyrób jest wielokrotnego użytku i może być stosowany zarówno w warunkach domowych jak i szpitalnych.

Zawartość opakowania: 1 termometr, 1 instrukcja użycia, 1 plastikowe etui, bateria.

Dokonywanie pomiaru:

1. wciśnij włącznik/wyłącznik znajdujący się obok ekranu. Usłyszysz sygnał dźwiękowy; po wyświetleniu temperatury automatycznego testu, termometr będzie w trybie pomiaru. Litera L z migającymoC luboF wskazuje na gotowość do pomiaru.

2. umieść termometr w wybranym miejscu (jama ustna, odbytnica, pacha).

  • jama ustna: umieść termometr pod językiem, zamknij usta i oddychaj równo przez nos, aby wdychane i wydychane powietrze nie zaburzyło pomiaru. Prawidłowy zakres temperatury pomiędzy 35,7 a 37,3oC
  • bytnica: posmaruj końcówkę termometru wazeliną, aby ulatwić umieszczenie. Delikatnie włóż sondę na głębokość około 1 cm do odbytnicy. Prawidłowy zakres temperatury pomiędzy 36,2 a 37,7oC
  • cha: wytrzyj pachę. Umieść sondę pod pachą i trzymaj ramię mocno przyciśnięte do boku. Prawidłowy zakres temperatury pomiędzy 35,2 a 36,7oC

3. znak stopnia miga podczas calej procedury testowej. Gdy znak przestanie migać włączy się sygnał dźwiękowy, który trwa około 10 sekund. Jednocześnie na ekranie wyświetli się odczyt. Bezwzględnie należy zachować minimalny czas pomiaru (do pojawienia się sygnały dźwiękowego). Pomiar jest kontynuowany nawet po wyłączeniu sygnały dźwiękowego. Wyświetlana temperatura nie zmieni się po wyjęciu termometru z miejsca pomiaru.

UWAGA: aby uzyskać lepszy wynik pomiaru temperatury ciała, po usłyszeniu sygnały dźwiękowego, zaleca się utrzymanie sondy przez kolejne 2 minuty przy pomiarze w ustach lub w odbycie, a przy pomiarze pod pachą przez kolejne 5 minut. Należy zachować co najmniej 30-sekundowy odstęp pomiędzy pomiarami.

4. aby wydłużyć czas eksploatacji baterii, wciśnij włącznik/wyłącznik, aby wyłączyć termometr po każdym pomiarze. Jeśli urządzenie pozostanie bezczynne przez około 10 minut, wyłączy się automatycznie.

5. przechowuj termometr w opakowaniu ochronnym.

Producent zaleca sprawdzanie dokładności termometru w autoryzowanym serwisie co 2 lata.

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka Life
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny