*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Manusan Płyn 4% z Dozownikiem, 500 ml

płyn do dezynfekcji

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt niedostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

9,40 zł / 100 ml
Manusan Płyn 4% z Dozownikiem, 500 ml Manusan Płyn 4% z Dozownikiem, 500 ml
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Co wyróżnia płyn dezynfekujący Manusan?

Manusan 4% 500 ml to płyn dezynfekujący, który zawiera maksymalne stężenie substancji dezynfekującej – aż 4% chlorheksydyny, która wykazuje: wyższą skuteczność niż alkohol i przedłużone działanie aż do 3 godzin. Preparat wykazuje wysoką aktywność przeciw tlenowym i beztlenowym bakteriom Gram-dodatnim i Gram-ujemnym oraz grzybom. Diglukonian chlorheksydyny posiada zdolność kumulowania się w naskórku, dzięki czemu preparat wykazuje przedłużone działanie (do około 3 godzin), niszcząc drobnoustroje bytujące w głębszych warstwach skóry, uwalniające się do rękawiczek podczas operacji chirurgicznych. 

Manusan nie tylko skutecznie niszczy zarazki, ale także zapewnia ochronę w różnorodnych sytuacjach. Szczególnie polecany jest w środowiskach medycznych, w których istnieje wysokie ryzyko zakażeń. W czasie operacji chirurgicznych, Manusan działa również jako bariera przed drobnoustrojami uwalniającymi się z rękawiczek, co jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa pacjenta i personelu medycznego.

Manusan dostępny jest w wygodnym opakowaniu o pojemności 500 ml, z praktycznym dozownikiem, który ułatwia aplikację i kontrolę ilości stosowanego płynu. Możesz go używać zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych, aby utrzymać higienę i czystość.

Zastosowanie:

 • Higieniczne i chirurgiczne mycie rąk oraz mycie ciała i włosów.

Sposób użycia:

 • Higieniczne mycie rąk:
  Nanieść 3ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce przez 2 minuty. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem;
 • Chirurgiczne mycie rąk:
  Nanieść 3-5ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce i przedramiona przez 3 minuty. Spłukać wodą. Następnie 3ml preparatu wcierać w ręce i przedramiona przez co najmniej 1 minutę. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem. Podczas mycia i spłukiwania dłonie powinny znajdować się w położeniu powyżej łokci;
 • Mycie ciała i włosów:
  Skórę i włosy myć omijając oczy i błony śluzowe, a następnie dokładnie spłukać wodą.
 • Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Ostrzeżenia:

 • Pracować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny.
 • Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego.
 • Unikać zanieczyszczenia oczu.
 • Nie stosować u niemowląt i małych dzieci.
 • Przy prawidłowym obchodzeniu się z produktem nie są wymagane szczególne środki ostrożności. Chronić oczy i błony śluzowe.
 • Nie stosować na uszkodzony naskórek.
 • Chronić oczy i błony śluzowe.
 • Nie stosować u osób nadwrażliwych na substancję czynną lub środki powierzchniowo czynne. Preparatu nie należy mieszać z innymi środkami dezynfekującymi i myjącymi, zawierającymi anionowe substancje powierzchniowo czynne.
 • Nie stosować podchlorynów do prania bielizny, która miała kontakt z preparatem - ryzyko wystąpienia przebarwień.
 • Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Dane podmiotu odpowiedzialnego:
Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
ul. Aleje Jerozolimskie 142B 
02-305 Warszawa

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka MANUSAN

Składniki

Substancja czynna: Kwas d-glutonowy, związek z N, N'"-bis(4-chlorofenylo)-3, 12-diimino-2, 4, 11, 13 tetraazatetradekanodiamidyną (2:1) (inna nazwa: diglukonian chlorheksydyny) CAS: 18472-51-0 [Zaw.:40g/l].


Zawiera: niejonowe środki powierzchniowo czynne (15-30%), amfoteryczne środki powierzchniowo czynne (<5%), substancje dezynfekujące, środki konserwujące (chlorhexidine digluconate, kompozycje zapachowe).