*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Marka: A-derma

Dermokosmetyki A-Derma – zrozumienie potrzeby piękna

A-Derma dermokosmetyki dla skóry wyjątkowo delikatnej, wymagającej troskliwej opieki

Pierre Fabre (1926–2016), francuski botanik i farmaceuta, doskonale zdawał sobie sprawę, że tylko natura jest w stanie zapewnić zdrowie i piękno skóry, sylwetki oraz włosów.

W roku 1951, w Paryżu, ten znany obecnie na całym świecie wizjoner utworzył niezależną firmę farmaceutyczną Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique, która dziś znana jest w 132 krajach, dystrybuujących na swoim terenie jej produkty wyłącznie pochodzenia roślinnego. Pierre Fabre rozumiał doskonale, czym dla człowieka są: zdrowa skóra i włosy. Już sama świadomość posiadania pięknych włosów czy jedwabistej skóry sprzyja poprawie relacji między ludźmi, nie tylko w sferze personalnej, ale także intymnej. Zrozumienie tych potrzeb przyczyniło się do tak ogromnego sukcesu Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique – firmy, która posiada oddziały w 47 krajach.

 

Przede wszystkim naturalnie

Od samego początku swojej działalności Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique łączy biegłą znajomość składników naturalnych oraz prozdrowotnych metod produkcyjnych z imponującą wiedzą z dziedziny dermatologii i farmacji, tworząc wiele innowacyjnych linii produktów.

Lata doświadczeń i naukowych badań, łączących innowacyjne technologie z naturalnym pochodzeniem składników, przyczyniły się do osiągnięcia mistrzowskiego wręcz kunsztu w tworzeniu unikalnych na skalę światową preparatów. Lecz produkty Pierre’a Fabre’a to nie tylko kosmetyki, a również leki, dostępne na całym świecie zarówno na receptę, jak i bez niej.

 

W Polsce firma Pierre’a Fabre’a funkcjonuje od 2000 r. – wtedy do aptek zawitały jej pierwsze dwie marki: Eau Thermale Avène i Ducray. W kolejnych latach pojawiały się następne: A-Derma, Klorane, Galénic, Elancyl oraz Rene Furterer i Dexeryl.

 

Marka A-Derma – owies, który łagodzi i nawilża

A-Derma to produkty całkowicie roślinne przeznaczone szczególnie dla skóry wyjątkowo delikatnej, wymagającej specjalnej opieki, a ponadto dla suchej i atopowej. Jej celem jest troska o wrażliwą skórę niemowląt, starszych dzieci, a także dorosłych; skuteczność natomiast została potwierdzona wynikami drobiazgowych badań klinicznych.

Zawiera jedyny w swoim rodzaju składnik – ekstrakt z białego owsa Rhealba. Odmianę tę uprawia się pod czujnym okiem firmy Pierre’a Fabre’a w południowo-zachodniej Francji zgodnie z zaleceniami Rolnictwa Ekologicznego. W trosce o zdrowie skóry nie stosuje się przy niej żadnych środków ochrony roślin, pestycydów ani sztucznych nawozów, dbając o jak najbardziej naturalne warunki wzrostu. Odmiana Rhealba niezwykle skutecznie łagodzi podrażnienia wrażliwej skóry, nawilża ją, odpowiednio natłuszcza oraz chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym: przed atakiem wolnych rodników oraz przesuszeniem.

Kosmetyki marki A-Derma są hipoalergiczne, nie zawierają alkoholu; do niezbędnego minimum sprowadzona została też zawartość substancji zapachowych i konserwujących. Najbardziej popularne z nich to:

  • A-Derma Exomega – dla skóry suchej, atopowej i podrażnionej,
  • A-Derma Surgras – żele pod prysznic o ultra bogatej konsystencji,
  • A-Derma Protect – chroniący przed promieniowaniem UV.

 

A-Derma Exomega – produkty tej marki mogą być stosowane u dzieci (nawet u niemowląt), jak i u dorosłych. Znajdziemy tu szeroką gamę szamponów, produktów do kąpieli, higieny i pielęgnacji ciała. Dzięki zawartemu w nich wyciągowi z młodych pędów białej odmiany owsa Rhealba skutecznie zmniejszają one nieprzyjemne uczucie swędzenia, pieczenia, szczypania, łagodzą podrażnienia, pomagają także odbudować ochronną barierę naskórka.

Warto zwrócić również uwagę na A-Derma krem Exomega D.E.F.I. – ochronne kosmetyki do twarzy i ciała. Są to preparaty nawilżająco-zmiękczające, bez substancji zapachowych, parabenów i konserwantów. Ich zadaniem jest ochrona połączona z regeneracją podrażnionej skóry. Wieloletnie badania wykazały, że A-Derma krem Exomega D.E.F.I. jest szczególnie dobrze tolerowany przez osoby cierpiące wskutek objawów skórnych alergii.

 

Firma Pierre’a Fabre’a wyposażyła opakowanie kremu w specjalne zamknięcie, które zapobiega wtórnemu nadkażeniu produktu.

A-Derma Exomega krem barierowy, dzięki zawartości specjalnych silikonów, tworzy na naskórku ochronny film, zabezpieczając go w ten sposób przed drażniącym działaniem np. wody morskiej lub chlorowanej (w basenie). Zastosowane w nim składniki skutecznie zmniejszają świąd i suchość związane z atopowym stanem zapalnym, kojąc podrażnienia i przynosząc ulgę.

 

A-Derma Surgras – to żele pod prysznic o ultra bogatej konsystencji, zawierające ponad 40 emolientów; przeznaczone zarówno dla dzieci, jaki i dorosłych. Pozostawiając roślinny film na skórze, zapewniają 24-godzinne działanie nawilżające.

 

A-Derma Protect – krem typowo przeciwsłoneczny, przeznaczony m.in. do cery naczynkowej, zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UV. Nie zawiera parabenów i alkoholu. Jest wodoodporny, przeznaczony dla osób dorosłych, dla skóry suchej, normalnej i wrażliwej.

A-Derma to marka francuskiej firmy Pierre Fabre Dermo-Cosmétique specjalizująca się w pielęgnacji skóry delikatnej, suchej i atopowej. W swoich dermokosmetykach zamyka unikalny składnik – ekstrakt z owsa Rhealba, który skutecznie łagodzi podrażnienia, nawilża, natłuszcza i chroni przed czynnikami zewnętrznymi, przesuszeniem oraz szkodliwym działaniem wolnych rodników. Od ponad 30 lat w laboratoriach A-Derma mają miejsce badania dotyczące działania owsa i zawartych w nim substancji. Specjaliści spośród 80 odmian wybrali owies biały Rhealba. Ta szczególna odmiana owsa jest uprawiana w południowo-zachodniej Francji pod ścisłą kontrolą firmy. Nie stosuje się przy niej środków ochrony roślin, pestycydów oraz sztucznych nawozów. Celem marki jest troska o delikatną skórę dorosłych, dzieci i niemowląt, dlatego bazą produktów wypuszczanych na rynek są składniki naturalnego pochodzenia. Wszystkie kosmetyki A-Derma są hipoalergiczne, nie zawierają alkoholu, a zawartość substancji zapachowych i konserwujących jest minimalna. Dla potwierdzenia skuteczności dermokosmetyków przeprowadzono wiele badań klinicznych gwarantujących optymalne bezpieczeństwo i jakość.

Największą popularnością cieszą się produkty z serii A-Derma Exomega dla skóry suchej i atopowej, A-Derma Surgras o ultra-bogatej konsystencji oraz A-Derma Protect, chroniące przed promieniami UV.

Kosmetyki A-Derma Exomega

A-Derma Exomega to specjalistyczna seria dermokosmetyków, która służy do pielęgnacji skóry suchej, atopowej i podrażnionej. Stosować mogą ją dorośli, dzieci, a nawet niemowlęta. Znajdziemy tu szampony, produkty do kąpieli, mycia i smarowania ciała. Wszystkie zawierają wyciąg z młodych pędów owsa Rhealba. Zmniejszają nieprzyjemne uczucie pieczenia, swędzenia oraz łagodzą podrażnienia. Pomagają odbudować naturalną barierę ochronną naskórka.

A-Derma krem Exomega D.E.F.I

Na szczególną uwagę zasługują kosmetyki ochronne do twarzy i ciała. A-Derma krem Exomega D.E.F.I to preparat nawilżająco-zmiękczający, który chroni oraz regeneruje skórę. Opakowanie posiada specjalny system zamknięcia gwarantujący brak ryzyka wtórnego nadkażenia produktu. Kosmetyk nie zawiera substancji zapachowych, parabenów ani konserwantów i jest bardzo dobrze tolerowany również przez osoby cierpiące z powodu alergii skórnych.

Z kolei barierowy krem A-Derma Exomega tworzy (za sprawą specjalnych silikonów) ochronny film na naskórku. W ten sposób zabezpiecza go przed bezpośrednim kontaktem z drażniącą wodą morską lub chlorowaną wodą w basenie. Do jego produkcji zastosowano tylko niezbędne składniki aktywne, które zmniejszają suchość i świąd skóry z atopowym zapaleniem. Krem przynosi ciału ulgę oraz koi podrażnienia.

O całej linii dermokosmetyków A-Derma można bez żadnej przesady powiedzieć, że łączy profesjonalne badania naukowe z siłą i mądrością natury, by dbać o nawet najbardziej wymagającą skórę swoich klientów w każdym wieku.