*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Marka: Adidas

Jak powstała marka kosmetyczna Adidas?

Adidas to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek na świecie, specjalizująca się w produkcji odzieży, obuwia, akcesoriów sportowych i kosmetyków. Marka została założona w Niemczech w 1949 roku i szybko zyskała popularność dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, nowoczesnym projektom i sponsorowaniu znanych sportowców.

Marka kosmetyczna Adidas powstała w wyniku dalszego rozwoju firmy i działań w zakresie rozszerzenia oferty produktów. W latach 80. Adidas zdominował rynek odzieży oraz obuwia sportowego, a kolejnym krokiem w celu odnoszenia dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej stało się wejście na rynek artykułów pielęgnacyjnych.

Historia marki kosmetycznej Adidas

Adidas wprowadził swoją linię kosmetyków do oferty na przełomie lat 80-tych i 90-tych, początkowo oferując produkty takie jak dezodoranty i wody toaletowe. W ciągu ostatnich kilku lat marka rozszerzyła swój asortyment produktów pielęgnacyjnych, wprowadzając jeszcze inne rozwiązania, w tym antyperspiranty, żele pod prysznic, balsamy po goleniu i kremy do twarzy, Są one skierowane do sportowców i osób aktywnych, ale przede wszystkim do osób, które szukają dobrej jakości, wydajnych produktów, sprawdzających się w ekstremalnych warunkach, czego dobrym przykładem może być dezodorant z atomizerem Adidas Ice Dive.

Jednymi z flagowych produktów marki są perfumy Adidas Dynamic Pulse, wprowadzone na rynek w 1997 roku. Łączą one w sobie takie nuty zapachowe, jak grejpfrut, cytryna, cedr, mięta, jagoda jałowca i drzewo sandałowe. Podobnie jak woda toaletowa dla mężczyzn Adidas Active Bodies, jest to świetny wybór na co dzień.

Kosmetyki Adidas – produkty marki

Wśród produktów kosmetycznych Adidas znaleźć można:

  • dezodoranty w formie sprayu i roll-on;
  • żele pod prysznic;
  • antyperspiranty;
  • zestawy pielęgnacyjne;
  • wody toaletowe.

Na szczególną uwagę fanów marki zasługują dezodoranty i antyperspiranty, będące jednymi z najlepiej sprzedających się produktów kosmetycznych produkowanych przez Adidas.

Dezodoranty służą do neutralizowania zapachów ciała, których przyczyną są bakterie rozkładające pot. Zawierają zwykle substancje antybakteryjne i zapachowe oraz zapewniają długotrwałą świeżość. Nie hamują produkcji potu i nie wpływają na wilgotność skóry, co oznacza, że ​​mogą być stosowane na całym ciele, a nie tylko pod pachami.

Antyperspiranty natomiast hamują produkcję potu przez gruczoły potowe. Zawierają zwykle związki aluminium (chociaż nie jest to zasadą, antyperspirant dla mężczyzn Adidas Body Dynamic Puls jest go pozbawiony), które łączą się z białkami wytwarzanymi przez gruczoły potowe. Dochodzi w ten sposób do zablokowania ich pracy i ograniczenia wydzielania potu. Dzięki temu antyperspiranty zapewniają dłuższą ochronę przed wilgocią niż dezodoranty.

Żele pod prysznic Adidas

Adidas jest producentem żeli pod prysznic przeznaczonych do oczyszczenia skóry oraz dostarczenia jej witalności i świeżości. Występują w kilku liniach, z których każda ma swoje unikalne właściwości i zapachy, między innymi:

Wszystkie żele Adidas zawierają składniki nawilżające i łagodzące, dzięki czemu delikatnie pielęgnują skórę. Są proste w użyciu i łatwo spłukują się z ciała, a niektóre z nich działają pobudzająco, co jest przydatne zwłaszcza po długim i wyczerpującym treningu.

Wody toaletowe dla mężczyzn Adidas

Podczas treningu na siłowni nietrudno się spocić, co może prowadzić do powstania nieprzyjemnego zapachu. Dlatego warto stosować kosmetyki, które pozwolą utrzymać świeżość i uczucie czystości. Perfumy i wody toaletowe Adidas zostały  opracowane specjalnie do użytku podczas ćwiczeń.

Woda toaletowa dla mężczyzn Adidas Active Bodies to produkt, który został stworzony z myślą o aktywnych mężczyznach. Charakteryzuje się intensywnymi nutami zapachowymi, które są inspirowane sportem i energią.

Dostępne są także:

Dla osiągnięcia najlepszego i długotrwałego efektu zapachowego warto połączyć wodę toaletową Adidas z kosmetykami uzupełniającymi z tej samej linii, takim jak dezodorant z atomizerem Adidas Active Bodies

Zestawy pielęgnacyjne dla mężczyzn Adidas

W ramach oferty Adidas proponuje także zestawy, które składają się z kilku kosmetyków przeznaczonych do codziennego użytku. Wiele z nich zawiera produkty o tych samych zapachach, które doskonale  się uzupełniają, tworząc spójną i harmonijną całość, jak w przypadku zestawu pielęgnacyjnego dla mężczyzn Adidas Pure Game.

Komplety produktów kosmetycznych Adidas to idealny wybór dla mężczyzn, którzy cenią sobie funkcjonalność produktów, a jednocześnie chcą mieć pewność, że ich skóra jest odpowiednio pielęgnowana. Z kolei zestaw pielęgnacyjny dla mężczyzn zestaw pielęgnacyjny dla mężczyzn Adidas UEFA VIII to świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która jest fanem sportu. 

FAQ

Adidas – skąd pochodzi?

Firma Adidas została założona w 1949 roku w Niemczech przez Adi Dasslera, który był jednym z pionierów w produkcji obuwia sportowego. Nazwa Adidas powstała z połączenia jego imienia i pierwszych trzech liter nazwiska.

Adidas – gdzie ma swoje fabryki?

Według informacji udostępnionych na stronie internetowej firmy, Adidas posiada ponad 20 tysięcy dostawców w ponad 100 krajach na całym świecie. Najwięcej fabryk znajduje się w Azji, gdzie zlokalizowana jest większość produkcji, a także w Europie i Ameryce Południowej.

Ile lat ma firma Adidas?

Firma Adidas została założona w 1949 roku, co oznacza, że w 2023 roku firma obchodzi swoje 74. urodziny.