*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Marka: BEPANTHEN

Jak powstała marka Bepanthen?

Bepanthen to marka, która zajmuje się produkcją kosmetyków do pielęgnacji skóry, dermokosmetyków i wyrobów medycznych. Została założona w 1944 roku – wtedy też na w sprzedaży pojawił się pierwszy produkt marki. Od 2005 roku jej właścicielem jest niemieckie przedsiębiorstwo Bayer.

Jednym z pierwszych produktów była maść ochronna Bepanthen Baby. Jest ona dostępna do dzisiaj, jednak wraz z rozwojem działalności firma stopniowo poszerzała swoją ofertę. Obecnie we współpracy z dermatologami opracowuje receptury produktów, które odpowiadają na takie problemy dermatologiczne jak AZS (Atopowe Zapalenie Skóry), powierzchniowe rany czy egzema.

W składzie każdego produktu firmy Bepanthen znajduje się prowitamina B5, która znana jest również pod nazwą dekspantenol. Badania wykazały jej regenerujące i nawilżające działanie na skórę.

Produkty marki Bepanthen

W asortymencie marki Bepanthen znajdują się zarówno dermokosmetyki do pielęgnacji skóry, wyroby medyczne oraz lek OTC. Cześć produktów przeznaczona jest dla najmłodszych oraz ich mam. Nie brakuje wyrobów medycznych przetestowanych dermatologicznie pod kątem działania na AZS (Atopowe Zapalenie Skóry) czy inne problemy skórne.

Dobrze jest pamiętać, że przed zastosowaniem wyrobu medycznego czy dermokosmetyku warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy też stosować się do zaleceń zawartych w ulotce i zapoznać się z możliwymi działaniami niepożądanymi.

Dermokosmetyki Bepanthen

W ofercie marki klienci mogą znaleźć różne dermokosmetyki, które mają odpowiadać na potrzeby skóry z problemami dermatologicznymi. Popularnym produktem jest m.in. krem Bepanthen Derm do twarzy i ciała, często wybieranymi produktami są również te do pielęgnacji skóry atopowej.

Wśród dermokosmetyków dostępne są także produkty Bepanthen do skóry suchej i skłonnej do podrażnień. Jest to np. krem do pielęgnacji skóry z AZS i egzemą Bepanthen Sensi Control. Opracowane przez markę emolienty mogą być także stosowane po zabiegach estetycznych czy ekspozycji na słońce.

Produkty dla dzieci Bepanthen

Linia Bepanthen Baby to dermokosmetyki dla dzieci, dostosowane do potrzeb niemowlęcej, wrażliwej skóry. Zalicza się do nich m.in. maść ochronną Bepanthen Baby, która dzięki witaminie B5 ma właściwości regenerujące skórę. Niektóre z tych produktów są także przeznaczone dla mam karmiących piersią do łagodzenia podrażnień brodawek.

Dziecięca skóra wymaga delikatnej pielęgnacji, ponieważ jest około 20-30% cieńsza niż skóra osoby dorosłej. Z tego powodu dermokosmetyki dla dzieci Bepanthen nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów ani innych środków, które mogłyby podrażnić skórę dziecka.

Wyroby medyczne i leki OTC Bepanthen

W asortymencie marki dostępne są także maści dla dorosłych, które są wyrobami medycznymi. Oznacza to, że zaleca się skonsultować ich stosowanie z lekarzem lub farmaceutą. Przykładem może być krem przeznaczony do skóry z egzemą, atopowym zapaleniem lub zmianami na tle alergicznym. Stosowanie produktu pomaga ograniczyć takie objawy jak swędzenie czy zaczerwienienie, niezależnie od przyczyny, która je wywołuje.

Warto też wspomnieć o produkcie przeznaczonym do pielęgnacji suchych i podrażnionych oczu, jakim są krople do oczu Bepanthen Eye. Zawierają prowitaminę B5, a także kwas hialuronowy w postaci soli sodowej.

Ważnym produktem, o którym należy wspomnieć, jest maść lecznicza Bepanthen na skaleczenia lub uszkodzenia skóry. Jej składniki pomagają zregenerować skórę i przyspieszają proces gojenia się ran. W ich przypadku także przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

FAQ:

Bepanthen – na co pomaga?

Produkty marki Bepanthen zostały stworzone, by wspomagać skórę z dermatologicznymi problemami, takimi jak atopowe zapalenie skóry czy egzema. Dostępne są także dermokosmetyki i wyroby medyczne, które mogą przyspieszać regenerację skóry po oparzeniach termicznych lub słonecznych.

Bepanthen – ile kosztuje?

Ceny poszczególnych produktów Bepanthen są zróżnicowane. Można się z nimi zapoznać na przykład w sklepie internetowym Super-Pharm. Przedział cenowy dla tej marki wynosi od 20 do 50 złotych.

Który Bepanthen na tatuaż?

O konkretne przeznaczenie produktu najlepiej zapytać lekarza lub farmaceuty. Warto również pamiętać, by każdy wyrób medyczny czy dermokosmetyk stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce.

Bepanthen – gdzie kupić?

Wybrany asortyment marki Bepanthen można nie można pisać o aptekach! Proponuję: kupić w drogeriach stacjonarnych i sklepie internetowym Super-Pharm.

Na co jest Bepanthen?

Produkty Bepanthen zostały opracowane w odpowiedzi na różne problemy dermatologiczne. W Super-Pharm znajdują się takie produkty jak:

  • Krem do pielęgnacji skóry z AZS i egzemą;
  • Krople do oczu, które przeciwdziałają problemowi “suchego oka”;
  • Maść ochronna Bepanthen Baby, którą stosuje się na odparzenia pieluszkowe lub podczas karmienia piersią na podrażnione brodawki;
  • Krem do ciała Bepanthen Sensiderm łagodzący świąd i zaczerwienienie przy przebiegu AZS i egzemy;
  • Krem do twarzy i ciała Bepanthen Derm Krem, który jest stosowany do codziennego użytku.