*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Marka: Blistex

Jak powstała marka Blistex?

Blistex obecnie jest międzynarodową marką znaną z produkcji i sprzedaży balsamów do ust. Została założona w 1947 roku w Stanach Zjednoczonych i od tamtego czasu stale się rozwija, zyskując dużą popularność wśród klientów. Produktów Blistex swego czasu używały nawet takie znane osoby jak Angelina Jolie, czy Brigitte Bardot.

Głównym celem założycieli Blistex od samego początku było dostarczanie na rynek innowacyjnych, a zarazem skutecznych i bezpiecznych wyrobów do pielęgnacji ust. 20 lat po rozpoczęciu działalności, firma zdecydowała się na zainwestowanie we własne procesy produkcyjne - w ten sposób powstały zakłady oraz centra rozwojowo-badawcze. Dzięki temu, w jednym miejscu, czyli w Oak Brook w stanie Illinois, pracownicy opracowują, testują receptury i produkują gotowe już kosmetyki.

Wartości marki Blistex

Właściciele Blistex od lat posługują się tą samą dewizą: „Jakość produktu – Rozwój – Innowacja – Przywództwo”. Dbają o wysokie standardy produkcji poprzez zatrudnianie wykwalifikowanej kadry pracowników, którym przyświecają podobne wartości. To oni dbają o to, by działania firmy Blistex przekładały się na zadowolenie klienta. 

Niezwykle ważne jest również działanie w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Od początku istnienia firmy producenci zwracali uwagę na aspekty związane z recyklingiem i ochroną środowiska. W 2008 roku postanowili zainicjować specjalny program, którego głównym celem było zniwelowanie szkodliwego wpływu procesów produkcyjnych na ekosystem. W tym celu powołali specjalny zespół o nazwie Greenspeed, który odpowiada do dziś za opracowywanie koncepcji zrównoważonej działalności. Efektem ich działań było nie tylko usprawnienie i zmodernizowanie sprzętów, ale także edukacja pracowników w zakresie świadomości ekologicznej.

Produkty marki Blistex

Balsamy do ust Blistex tworzone są poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii, a ich działanie potwierdzone jest badaniami naukowymi. Produkty te mają odpowiadać za całokształt pielęgnacji, czyli nawilżenie, ochronę i regenerację wysuszonej skóry. Poza tym, są też przystosowane do walki z opryszczką, uszkodzeniami słonecznymi, procesem starzenia się i innymi problemami skóry ust. Jednym z bardziej rozpoznawalnych balsamów jest Blistex Intensive – to właśnie ten kosmetyk stosowany był również przez astronautów w przestrzeni kosmicznej. Odpowiada za regenerację spierzchniętych ust, a także niweluje ból spowodowany opryszczką. Co więcej, ma w składzie filtr SPF 10, dzięki czemu jest chętnie stosowany podczas plażowania lub zimowej jazdy na stokach narciarskich. Nie jest to jednak jedyny artykuł kosmetyczny warty uwagi.

Balsamy do ust Blistex

W asortymencie Blistex dostępne są różnorodne balsamy, zaczynając od tych najbardziej podstawowych, takich jak Blistex Classic, kończąc na tych najbardziej zaawansowanych, takich jak Blistex Protect Plus. Ten drugi zawiera w składzie olejek z nagietka lekarskiego, wosk z wilczomlecza, glicerynę, olejek z kiełków pszenicy oraz filtr SPF 30. Dzięki temu wspomaga kompleksowe nawilżanie oraz chroni przed odparowywaniem wody, wiatrem i mrozem czy też szkodliwym działaniem promieni UVB.

Osoby, których skóra ma skłonności do podrażnień i reakcji alergicznych, mogą się zainteresować specjalnym balsamem do ust Blistex Sensitive. Jego skład bazuje jedynie na 5 składnikach i nie zawiera w sobie żadnych sztucznych barwników i aromatów. Pozostałe produkty charakteryzują się przede wszystkim działaniem intensywnie nawilżającym, odbudowującym i ochronnym.

FAQ

Czy Blistex jest dobry?

Marka Blistex od lat cieszy się zaufaniem klientów na całym świecie. Z jej produktów na przestrzeni lat korzystały znane osoby, np. Angelina Jolie i Brigitte Bardot. Od 1981 roku niektóre balsamy do ust Blistex znajdują się także w wyprawce, którą dostają astronauci NASA przed wyprawą w kosmos. 

Blistex dba o jakość i innowacyjność swoich wyrobów. Wszystkie receptury są opracowywane i testowane we własnych obiektach rozwojowo-badawczych.

Na co jest Blistex?

Balsamy do ust Blistex przeznaczone są do głębokiego nawilżania i odżywiania. Są wśród nich takie, które mają w składzie filtr SPF, co przyczynia się do zwiększonej ochrony przed działaniem promieni UVB. Niektóre produkty sprawdzają się też podczas zwalczania zajadów czy opryszczki. Dzięki nim skóra ust ma szansę prezentować się zdrowo i pięknie.