Marka: Elancyl

Dermokosmetyki Elancyl

Marka Elancyl Slim Design – systematyczna troska o piękne ciało oraz bezlitosna walka z cellulitem i rozstępami

Istnieje największa na świecie niezależna kolekcja botaniczna licząca ok. 15 tys. próbek roślinnych. Powstała dzięki wizji francuskiego botanika i farmaceuty – Pierre’a Fabre (1926–2016). Jeszcze zanim powołał do życia swoją gigantyczną obecnie firmę Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique, doskonale zdawał sobie sprawę, że tylko natura jest w stanie zapewnić zdrowie i piękno ciała, skóry oraz włosów. Zgromadzone w kolekcji próbki wykorzystywane są do badań nad ulepszaniem już istniejących formuł unikalnych dermokosmetyków, a także do tworzenia nowych, czym Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique – bazując na gruntownej i bogatej wiedzy medycznej i specjalistycznej – zajmuje się od ponad 70 lat.

 

Recepta na szczęście

W roku 1951 wielki wizjoner Pierre Fabre utworzył w Paryżu niezależną firmę farmaceutyczną Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique, która dziś znana jest w 132 krajach. Rozumiał on doskonale, czym dla człowieka jest zdrowa, jedwabista skóra i utrzymane w świetnej kondycji włosy – stanowią one przyczynek do lepszego postrzegania samego siebie, dając tym samym poczucie szczęścia. Dzięki m.in. tej wizji, pielęgnowanej przez lata, Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique osiągnęła tak ogromny sukces i posiada obecnie oddziały w 47 krajach.

 

Kosmetyki na receptę?

Od samego początku swoje działalności Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique łączy biegłą znajomość składników roślinnych, naturalnych oraz prozdrowotnych metod produkcyjnych z imponującą wiedzą z dziedziny dermatologii i farmacji, tworząc wiele innowacyjnych linii preparatów.

Lata doświadczeń i badań naukowych, łączących innowacyjne technologie z naturalnym pochodzeniem składników, przyczyniły się do osiągnięcia mistrzowskiego kunsztu w tworzeniu unikalnych na skalę światową produktów. Nie ma się więc co dziwić, że produkty Pierre’a Fabre to nie tylko kosmetyki, ale również leki, dostępne na całym świecie zarówno na receptę, jak i bez niej.

 

Wizjonerskie dermokosmetyki od 20 lat w Polsce

Pierre Fabre Laboratories Dermo-Cosmetique funkcjonuje w naszym kraju od 2000 r. (ma siedzibę w Warszawie). Wtedy to w polskich aptekach pojawiły się jej pierwsze dwa produkty: Eau Thermale Avène i Ducray. W kolejnych latach zawitały do nas następne: A-Derma, Klorane, Galénic, Elancyl, Rene Furterer i Dexeryl.

 

Wymarzona sylwetka bez cellulitu

Elancyl, a właściwie seria Elancyl Slim Design (nazwa ta obowiązuje od 2016, r. wcześniej zestaw znany był pod nazwą Elancyl Cellu Slim), składa się z:

  • balsamu do ciała z aktywna kofeiną (która wspomaga spalanie tłuszczów),
  • mleczka antycellulitowego na noc,
  • kremu Elancyl Slim Design Płaski Brzuch,
  • kremu Elancyl Slim Design 45+ przeciw wiotczeniu skóry,
  • zestawu do masażu antycellulitowego, w skład którego wchodzą: szczotka do masażu, stymulująca mikrokrążenie i wspierająca drenaż, oraz specjalny żel do masażu (do stosowania np. pod prysznicem).

Ww. komponenty składają się specjalna metodę wyszczuplającą Elancyl, stworzoną już w 1971 r. i od tego czasu sukcesywnie udoskonalaną. Niezmienna jest jednak od lat jej wyjątkowość: połączenie regularności stosowania specjalistycznych kosmetyków z antycellulitowym masażem. Świadczą o tym liczne, przeprowadzone przez specjalistów w laboratoriach Pierre’a Fabre, badania kliniczne i testy, które wyraźnie pokazują, że masaż w połączeniu z systematycznym stosowaniem preparatów dają najlepsze wyniki w walce o zgrabna sylwetkę. Na systematyczność firma kładła zresztą nacisk już od 1972 r., kiedy to polecano: „Używać do codziennego masażu, wykonywanego starannie i odpowiednio długo, ruchami kolistymi, za pomocą szczotki Elancyl, co pozwala na głębokie dotarcie składników aktywnych i stopniowe rozbijanie komórek cellulitowych. Dla najwyższej skuteczności masaż wykonywać codziennie, najlepiej rano, pod prysznicem”. I do dziś w tych zaleceniach nic się nie zmieniło.

 

Pożegnaj się z rozstępami

Innym dermokosmetykiem marki Elancyl jest krem przeciw rozstępom. To produkt, który zmniejsza wielkość (a co za tym idzie, także widoczność) rozstępów oraz zapobiega powstawaniu nowych. Wyróżnia go aksamitna formuła z bezpiecznym kompleksem odbudowującym. Taki skład zapewnia skórze miękkość, elastyczność oraz zwiększa jej odporność na rozciąganie. Olej z krokosza zawarty w kremie odżywia skórę, witamina E zaś poprawia jej jędrność. Skuteczność kremu Elancyl przeciw rozstępom została rygorystycznie sprawdzona i udowodniona poprzez liczne testy kliniczne, przeprowadzane pod czujną kontrolą lekarzy dermatologów. Krem nie zawiera parabenów ani alkoholu. Jest zalecany w szczególności kobietom od 4 miesiąca ciąży, młodzieży w okresie dojrzewania, jak również osobom borykającym się z częstymi wahaniami wagi ciała. Widoczna poprawa jest zauważalna już po 2 miesiącach systematycznego stosowania.

Metoda wyszczuplająca Elancyl została stworzona w 1971 roku i jest jedną z marek firmy Pierre Fabre Dermocosmétique, produkującą dermokosmetyki. Jej wyjątkowość polega na połączeniu regularności stosowania kosmetyków z masażem antycellulitowym. Masaż i siła składników aktywnych zapewniają wysoką skuteczność.

Pierre Fabre mawiał, że aby osiągnąć zgrabną sylwetkę, trzeba się postarać. Jak pokazują wyniki badań klinicznych, masaż przynosi widoczne efekty w walce z cellulitem, podnosząc skuteczność preparatów kosmetycznych. Już w 1972 roku w instrukcji do produktów Elancyl kładziono nacisk na systematyczność i radzono: „Używać do codziennego masażu, wykonywanego starannie i odpowiednio długo, ruchami kolistymi, za pomocą szczotki Elancyl, co pozwala na głębokie dotarcie składników aktywnych i stopniowe rozbijanie komórek cellulitowych. Dla najwyższej skuteczności masaż wykonywać codziennie, najlepiej rano, pod prysznicem.” Wskazówki te pozostają niezmienione do dnia dzisiejszego.

W 1978 roku Elancyl po raz pierwszy wykorzystał kofeinę, która aktywnie wspomaga spalanie tłuszczów. Efektem tego jest wypuszczenie na rynek kremu wyszczuplającego Bi Activ na bazie kofeiny, wyciągu z bluszczu i ruszczyka kolczastego. W roku 1984 marka może pochwalić się żelem MP24, który zawiera zawieszone mikrocząsteczki (kofeina, witamina E, bluszcz, ruszczyk kolczasty) rozpuszczające się na skórze podczas masażu dłońmi. Kolejne lata rozwoju marki przynoszą innowacyjne produkty – 14-dniową kurację wyszczuplającą w ampułkach, koncentrat antycellulitowy, serum wyszczuplające, krem Elancyl Cellu Slim aż do 2016 roku, kiedy do sprzedaży trafia seria Elancyl Slim Design.

Elancyl Cellu Slim

Seria Elancyl Cellu Slim została ulepszona przez Laboratoria Elancyl i zmieniła nazwę na Elancyl Slim Design. Znajdziemy w niej balsam do ciała z aktywną kofeiną, mleczko antycellulitowe na noc, krem Elancyl Slim Design Płaski Brzuch i krem przeciw wiotczeniu skóry Elancyl Slim Design 45+. Całość dopełnia zestaw do masażu antycellulitowego – szczotka do masażu stymulująca mikrokrążenie i wspierająca drenaż oraz żel do masażu do stosowania pod prysznicem.

Elancyl krem przeciw rozstępom

Elancyl Krem przeciw rozstępom to produkt, który zapobiega powstawaniu nowych rozstępów i zmniejsza widoczność już istniejących. Ma aksamitną formułę z bezpiecznym kompleksem odbudowującym, który sprawia, że skóra staje się miękka, elastyczna i bardziej odporna na rozciąganie. Olej z krokosza barwierskiego odżywia skórę, a witamina E poprawia jej jędrność. Skuteczność dermokosmetyku potwierdziły testy kliniczne pod kontrolą lekarza dermatologa. Elancyl Krem przeciw rozstępom nie zawiera parabenów. Zalecany jest dla kobiet w ciąży od 4. miesiąca, młodzieży w okresie dojrzewania oraz dla osób mających problemy z wahaniami wagi. Widoczna poprawa następuje już po dwóch miesiącach stosowania.

Pokaż więcej
Ładuję...
Minimalna długość zapytania wynosi 3
Podobne wyszukiwania
garnier
dermo
regulamin apteki
zezwolenie na prowadzenie placowki
jaguar classic black