*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Marka: o.b.

Minimalna długość zapytania wynosi 3

Jak powstała marka O.B.?

Historia marki O.B. sięga końcówki lat 40. ubiegłego wieku. Wszystko zaczęło się od reklamy amerykańskich tamponów, którą w 1947 roku zobaczył niemiecki inżynier dr Carl Hahn. W jego głowie zrodził się wtedy pomysł na zrewolucjonizowanie niemieckiego rynku artykułów higienicznych. We współpracy z prawnikiem drem Heinzem Mittagiem i ginekolożką dr Judith Esser postanowił wprowadzić go w życie.

Dr Judith Esser zaangażowała się w projekt nie tylko ze względu na swoją wiedzę medyczną i chęć pomocy kobietom, ale również przez własne zainteresowania. Była pływaczką i z oczywistych powodów w czasie miesiączki musiała rezygnować ze swojego hobby. W tamtym czasie dostępne były jedynie podpaski, które nie umożliwiały korzystania z basenów. Tampony okazały się rozwiązaniem tego problemu.

Nazwa O.B. jest nieprzypadkowa. Pochodzi od niemieckiego określenia „ohne Binde”, czyli „bez podpaski”. Aby stworzyć łatwą do zapamiętania nazwę, założyciele zdecydowali się na skrót, który szybko się przyjął i jest rozpoznawalny aż do dziś.

Właściciele O.B. dbali nie tylko o swój biznes, ale też o aspekt edukacyjny. Już od 1952 roku umieszczali na opakowaniach instrukcje stosowania produktu. Od 1974 roku marka udostępniła szkołom darmowy pakiet multimedialny, z którego korzystały nauczycielki, by szerzyć wiedzę na temat menstruacji i higieny. W tym samym czasie marka O.B. dołączyła do spółek koncernu Johnson & Johnson.

W 1986 roku przyszedł czas na ekspansję na rynki zagraniczne. Tampony O.B. zaczęły być dostępne w 122 krajach, a cztery lata później pojawia się nowa linia ProComfort™. Od tamtego czasu producenci stale unowocześniają swoją ofertę, korzystając z technologicznie innowacyjnych rozwiązań.

Wartości marki O.B.

Poza edukacją, właściciele O.B. przywiązują dużą wagę do zasad zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska. Statystyki pokazują, że w samych Niemczech kobiety zużywają rocznie około miliarda tamponów, co nie pozostaje bez wpływu na ekosystem. Z tego powodu właściciele O.B. angażują się w usprawnianie procesów produkcyjnych tak, aby ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Główna fabryka zasilana jest energią ze źródeł odnawialnych, a opakowania w ¾ składają się z papieru z recyklingu. Marka zdecydowała się również na rezygnację z aplikatorów (w większości przypadków), ponieważ wierzy, że kobiety na tyle znają swoje ciało, że potrafią używać tamponów bez tego akcesorium. Dzięki tym decyzjom firma zdecydowanie ogranicza produkcję odpadów.

Produkty marki O.B.

Wytwórcy O.B nie pomijają ważnego czynnika, jakim jest wysoka jakość oferowanych artykułów higienicznych. Od początku swojej działalności bazowali na badaniach naukowych i klinicznych, które potwierdzały bezpieczeństwo ich produktów. Obecnie stosują ponadto zaawansowane technologie i innowacyjne rozwiązania, które zapewniają wygodę stosowania tamponów ii skuteczność. Zalicza się do nich m.in. skręcone rowki Fluid-Lock®, specjalną otoczkę i zabezpieczające skrzydełka SilkTouch™.

Warto również wspomnieć, że tampony O.B. zostały podzielone na różne linie produktowe. W ofercie Super-Pharm dostępne są produkty z linii ProComfort, Original, Extra Protect i Organic. W skład tej ostatniej wchodzą m.in. tampony O.B. Organic Normal. Charakteryzują się wykonaniem w 100% z organicznej bawełny. Nie mają w składzie żadnych substancji zapachowych, chloru ani plastiku.

Tampony higieniczne O.B.

Serie tamponów O.B. różnią się od siebie pod względem zastosowanej przy ich tworzeniu technologii. Głównym wyznacznikiem przy zakupie jest jednak ich rozmiar. Tampony każdego rodzaju dostępne są w trzech rozmiarach: mini, normal i super. Należy je dobierać względem obfitości krwawienia.

Przy produkcji tamponów z serii Original, takich jak np. tampony O.B. Original Super wykorzystano technologię Stay Dry, która pozwala utrzymać suchy sznureczek w trakcie korzystania. Określenie „Super” odnosi się w tym przypadku do największego rozmiaru – jest on zalecany przy mocno obfitym miesiączkowaniu.

Z kolei do mniejszej intensywności poleca się tampony O.B. ProComfort Mini. W tej linii zastosowano technologię Dynamic Fit z 3D expansion. Dzięki niej tampon idealnie dopasowuje się do kształtu pochwy. Otoczka SilkTouch ułatwia aplikację. W Super-Pharm dostępne są także artykuły higieniczne z kolekcji Extra Protect. Charakteryzują się one największą chłonnością wśród wszystkich produktów O.B.

FAQ:

Czy tampony O.B. są dobre?

Tampony O.B. cieszą się pozytywną opinią klientek już od wielu lat. Producenci dbają o wykonanie zgodnie z najwyższymi standardami jakości, co przekłada się na skuteczność i bezpieczeństwo ich produktów.

Jakie tampony O.B. dla początkujących?

Przy pierwszych miesiączkach poleca się stosowanie najmniejszych rozmiarów, czyli np. od tamponów ProComfort Mini, dostępnych w ofercie Super-Pharm. Warto pamiętać, że tamponów nie należy używać przed miesiączką. Z czasem można zwiększać rozmiar, dopasowując go do obfitości krwawienia.

Czy tampony O.B. można nosić przez cały okres?

Tampony O.B. mogą być stosowane przez całą miesiączkę. Trzeba jedynie pamiętać o ich regularnym wymienianiu (co 3-6 godzin, w zależności od obfitości krwawienia). Warto w tym czasie dobierać stopień chłonności (mini, normal lub super) do intensywności miesiączkowania.

Czy można używać tamponów O.B. na basenie?

Tampony O.B. już w latach 40. ubiegłego wieku zostały stworzone właśnie po to, by umożliwić kobietom korzystanie z basenów w trakcie miesiączki. Produkty te są chłonne, dzięki czemu wystarczą średnio na 2 godziny pływania.

Od którego roku życia można używać tamponów O.B.?

Badania dowiodły, że nie ma dolnej granicy wieku do używania tamponów. Można zacząć je stosować już przy pierwszej miesiączce, rozpoczynając

 od mniejszych rozmiarów.

Jak zaaplikować tampon O.B.?

Tampon O.B. należy odwinąć z folii i wysunąć sznureczek. Następnie, w rozluźnionej pozycji, należy go wsunąć głęboko do pochwy przy pomocy środkowego palca umieszczonego na końcówce ze sznureczkiem. Sznureczek powinien wystawać. Jeśli przy aplikacji odczuwa się opór, należy zmienić kierunek wkładania tamponu. Warto przy tym pamiętać o odpowiedniej higienie i umyć ręce przed aplikacją oraz po niej.

Co ile powinno się wymieniać tampon O.B.?

Częstotliwość wymieniania tamponów O.B. zależy od obfitości miesiączkowania. W pierwszych dniach zaleca się zmianę co 3-6 godzin. Najważniejsze, by tampon był nasiąknięty w całości. Dzięki temu zostanie w łatwy sposób wysunięty. W dalszych dniach, gdy krwawienie jest mniej obfite, można pozostawić tampon nawet na 8 godzin.