*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Marka: Vuokkoset

Jak powstała marka Vuokkoset?

Vuokkoset to marka zajmująca się produkcją artykułów higienicznych dla kobiet. Firma powstała w 1980 roku w Finlandii, kiedy to jej założyciel zainspirował się kwitnącymi zawilcami gajowymi podczas spaceru ze swoimi córkami. To właśnie do tych delikatnych i subtelnych roślin nawiązuje nazwa marki, która obecnie jest w rękach córek jej twórcy.

Producent podpasek higienicznych, wkładek oraz tamponów stawia przede wszystkim na naturalne i ekologiczne rozwiązania. W artykułach Vuokkoset wykorzystywane są takie tworzywa jak organiczna bawełna, celuloza roślinna, a także biodegradowalne pudełka oraz owijki. Misją marki jest wsparcie młodych, dojrzewających kobiet w połączeniu z troską o otaczające nas środowisko.

Produkty marki Vuokkoset

W portfolio marki można znaleźć wszystkie artykuły higieniczne niezbędne podczas miesiączki. Podpaski Vuokkoset, wkładki higieniczne oraz tampony, wykonane z delikatnych i bezpiecznych dla skóry okolic intymnych tworzyw, powstały bez udziału chloru. W ofercie drogerii Super-Pharm są dostępne produkty z trzech linii:

  • Bio – obejmującej podpaski i wkładki z kompostowalnych materiałów w opakowaniach nadających się do recyklingu.
  • Organic – składającej się z tamponów ze stuprocentowej bawełny, bez dodatku wybielaczy na bazie chloru, plastiku i wiskozy.
  • Cotton – uwzględniającej podpaski i wkładki z warstwą delikatnej bawełny organicznej, idealnej dla wrażliwej skóry.

Warto podkreślić, że wszystkie artykuły marki Vuokkoset zostały stworzone we współpracy z Allergy, Skin and Asthma Federation, która poświadcza o ich hipoalergiczności. Ponadto odznaczono je certyfikatem Nordic Swan Ecolabel, świadczącym o produkcji z poszanowaniem środowiska naturalnego na jej każdym etapie.

Podpaski higieniczne marki Vuokkoset

Fińska marka udostępnia swoim klientkom różne wersje podpasek, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do własnych potrzeb. Podpaski ze skrzydełkami Vuokkoset Bio na noc są cienkie, a jednocześnie zapewniają wysoki poziom chłonności.

Zastosowanie skrzydełek pozwala utrzymać produkt w miejscu i zapewnia komfort podczas snu. Na próżno szukać w ich składzie substancji drażniących, chloru czy dioksyn. Podobnie wszystkie pozostałe propozycje marki artykuł został przetestowany dermatologicznie, a jego produkcja przebiegała z myślą o delikatnej i wrażliwej skórze okolic intymnych.

Z kolei podpaski Vuokkoset Bio Normal z organicznej bawełny sprawdzą się do stosowania na co dzień. Artykuł w rozmiarze normal posiada skrzydełka i jest dostępny w opakowaniach po 12 sztuk. Oczywiście, w ich składzie również nie znajdują się substancje syntetyczne, petrochemiczne czy inne komponenty drażniące.

Natomiast klientki, które poszukują cienkiego produktu bez skrzydełek, mogą zdecydować się na podpaski higieniczne Vuokkoset Cotton Normal. W paczce można znaleźć 14 sztuk osobno pakowanych podpasek.

Wkładki higieniczne marki Vuokkoset

Wkładki higieniczne znajdujące się w portfolio marki zapewniają skuteczną ochronę podczas plamienia. Przy tym są one delikatne i bardzo cienkie, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu bielizny oraz utrzymują w swoim miejscu. W opakowaniu wkładek higienicznych Vuokkoset Bio dostępnym w drogerii Super-Pharm jest ich 26 sztuk.

Tampony marki Vuokkoset

Portfolio Vuokkoset dopełniają tampony higieniczne z biodegradowalnej linii Bio. Ekologiczne artykuły powstały z miękkiej bawełny organicznej i są dostępne w wariancie, który zawiera 16 sztuk produktu. W Super-Pharm klientki mogą kupić tampony w wersji mini, które sprawdzą się w przypadku mało obfitego krwawienia, oraz tampony w rozmiarze normal z umiarkowaną chłonnością.

FAQ

Vuokkoset – co to za firma?

Vuokkoset to fińska marka zajmująca się tworzeniem naturalnych artykułów higienicznych dla kobiet. W jej asortymencie można znaleźć podpaski, wkładki oraz tampony higieniczne. Produkty powstały za wykorzystaniem tkanin delikatnych dla skóry i z troską o środowisko.

Czy produkty Vuokkoset są polecane?

Marka Vuokkoset jest ceniona przez szerokie grono klientek. Do naczelnych zalet produktów oznaczonych jej szyldem należą wykorzystanie delikatnych, naturalnych tkanin, rezygnacja z bielenia przy użyciu chloru oraz biodegradowalność.

Z czego są wykonane podpaski Vuokkoset?

Podpaski Vuokkoset są wykonane z naturalnych tworzyw, odpowiednich dla delikatnej i wrażliwej skóry okolic intymnych. Do ich produkcji wykorzystano organiczną bawełnę oraz celulozę roślinną.