*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Mel Tabletki Rozpuszczalne w Jamie Ustnej 7,5 mg, 10 tab, 30 tab.

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Mel Tabletki Rozpuszczalne w Jamie Ustnej 7,5 mg, 10 tab, 30 tab. Mel Tabletki Rozpuszczalne w Jamie Ustnej 7,5 mg, 10 tab, 30 tab.
Cena od 7,89 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Mel 7,5 mg Tabletki ulegajace rozpadowi w jamie ustnej

1 tabletka zawiera: 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum).

Dawkowanie: 

  • Dorośli i młodzież powyżej 15 15 roku życia: 1 tabletka na dobę.
  • Tabletkę należy umieścić na języku i pozwolić by uległa rozpuszczeniu, a następnie połknąć.
  • W razie potrzeby rozpuszczoną tabletkę można popić wodą.

Lek Mel może być stosowany, jako kontynuacja terapii po uprzedniej wizycie u lekarza. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Wskazania:

Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Stosowany: w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, młodziencze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Przeciwwskazania:

Stosowanie produktu leczniczego jest przeciwwskazane w następujacych przypadkach: nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancje pomocniczą lub na substancję o podobnym działaniu np. niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), kwas acetylosalicylowy; meloksykamu nie należy stosować u pacjentów z objawami astmy, polipami nosa, obrzękiem naczynioruchowym i pokrzywką, stwierdzanymi w następstwie podawania kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ; w trzecim trymestrze ciaąży i w okresie karmienia piersią; u dzieci i młodzież poniżej 15 lat; krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacji przewodu pokarmowego w wywiadzie, powiązanych przyczynowo z uprzednim leczeniem NLPZ; czynnej lub nawracającej choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy i krwawienia w wywiadzie (dwa lub więcej oddzielnych epizodów potwierdzonego powstawania owrzodzeń lub krwawienia); ciężkiego zaburzenia czynności wątroby; ciężkiej niewydolności nerek u pacjentów niedializowanych; krwawienia z przewodu pokarmowego, krwawienia w obrebie mózgu lub inne zaburzenia przebiegajace z występowaniem krwawień w wywiadzie; ciężkiej niewydolności serca.

Dodatkowe informacje

Marka
Marka MEL
Postać
Postać tabletki
Substancja czynna: Meloxicamum
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.