*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Metafen Ibuprofen Caps 200 mg 20 Kapsułek

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt niedostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Metafen Ibuprofen Caps 200 mg 20 Kapsułek Metafen Ibuprofen Caps 200 mg 20 Kapsułek
19,99 zł
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Metafen Ibuprofen Caps 200 mg 20 Kapsułek

Metafen Ibuprofen Caps to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy na bazie ibuprofenu. Preparat ma postać kapsułek miękkich.

Działanie:

Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. 

Wskazania:

Lek stosuje się w leczeniu bólu o nasileniu słabym lub umiarkowanym: ból głowy, ból zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie, bolesne miesiączkowanie, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Stany gorączkowe różnego pochodzenia.

Dawkowanie i sposób użycia:

- Zwykle stosowana dawka wynosi od 7 do 10 mg na kg m.c.,
- Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (20-29 kg): dawka początkowa - 1 kapsułka, potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 kapsułki (600 mg ibuprofenu).
- Dzieci w wieku od 10 do 12 lat (30-39 kg) dawka początkowa - 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (800 mg ibuprofenu).
- Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (powyżej 40 kg) -  dawka początkowa od 1 do 2 kapsułek. Potem, w razie potrzeby 1 (200 mg) do 2 (400 mg) kapsułek co 4 (dla dawki 200 mg) do 6 godzin (dla dawki 400 mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek (1200 mg ibuprofenu).
- Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat lub o masie ciała poniżej 20 kg.
- Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania.
- Jeśli konieczne jest stosowanie tego leku dłużej niż przez 3 dni lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.
- Lek należy stosować doustnie.
- Lek należy przyjmować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy żuć ani ssać, ani rozgryzać.
- Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów i zmniejszenia ryzyka działań niepożądanych.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku, jeśli:
- pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości występowały takie objawy uczulenia, jak nieżyt nosa, pokrzywka, obrzęk twarzy, języka, warg lub gardła, skurcz oskrzeli lub astma po przyjęciu kwasu
acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ);
- u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego po wcześniejszym leczeniu lekami z grupy NLPZ;
- pacjent ma owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy, lub krwawienie (lub występowały dwa lub więcej epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia);
- u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność wątroby, nerek lub ciężką niewydolność serca;
- u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego (np. trombocytopenia);
- u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie;
- u pacjenta występuje znacznego stopnia odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub zbyt małym przyjmowaniem płynów);
- w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży.

Działania niepożądane:

Najczęściej obserwowane działania niepożądane dotyczą przewodu pokarmowego.
Często (występujące częściej niż u 1 do 10 pacjentów na 100 pacjentów):
- zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia, niewielkie krwawienie z żołądka i (lub) jelit, mogące prowadzić w wyjątkowych przypadkach do
niedokrwistości.

Interakcje:

Lek Metafen Ibuprofen Caps może wpływać na działanie innych leków lub też inne leki mogą wpływać na działanie leku Metafen Ibuprofen Caps. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Na przykład:
- leki o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzające krew i zapobiegające powstawaniu
zakrzepów, takie jak aspiryna czyli kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna);
- leki obniżające ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak kaptopryl, leki beta-adrenolityczne, takie jak
leki zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan);
- leki przeciwbólowe;
- inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

- Ciąża: nie zaleca się stosowania leku w okresie pierwszych 6 miesięcy ciąży. W ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży stosowanie leku jest przeciwwskazane, ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym.
- Karmienie piersią: w małych ilościach, ibuprofen może przenikać do mleka kobiecego. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, których matki przyjmowały ibuprofen. Nie jest konieczne przerywanie karmienia piersią podczas krótkotrwałego przyjmowania ibuprofenu w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.
- Wpływ na płodność: lek należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które mogą negatywnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające po zakończeniu leczenia.
- Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: metafen IBUPROFEN CAPS może powodować zawroty głowy, zmęczenie oraz zaburzenia widzenia. Jeśli wystąpią nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Nie należy wykonywać żadnych czynności wymagających koncentracji.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny:

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Dodatkowe informacje

Marka
Marka METAFEN
Opakowanie
Opakowanie 20 kaps.
Postać
Postać kapsułki

Składniki

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu. __________________________________________________________________________________________________________________ Pozostałe składniki to: makrogol 600, potasu wodorotlenek, woda oczyszczona. Otoczka kapsułki: żelatyna; sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420); maltitol ciekły (E 965); błękit patentowy (E 131); woda oczyszczona.