Nurofen dla dzieci od 3 miesiąca 100mg/5ml pomarańczowy

20.99 20,99 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
27717
Opis produktu


Nurofen dla dzieci o smaku pomarańczowym 100 mg/5 ml
,
zawiesina doustna, 100ml

Typ leku : lek OTC

Podmiot odpowiedzialny : Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Substancja czynna : 5 ml zawiesiny zawiera: 100 mg ibuprofenu (Ibuprofenum)

Produkt zawiera glicerol i maltitol ciekły. Makrogol 600, Potasu wodorotlenek (min. 85 % sumy zasad, w przeliczeniu na KOH), woda oczyszczona.

Wskazania :


Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego).

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:

- bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych,

- bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia),

- bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne,

- bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,

- bóle głowy,

- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Dawkowanie :

Produkt leczniczy przeznaczony jest wyłącznie do krótkotrwałego użycia.

Do opakowania dołączona jest podwójna łyżka miarowa 2,5 ml i 5 ml lub dozownik w formie strzykawki z podziałką ułatwiającą dawkowanie.

Zalecana dawka dzienna produktu wynosi 20 - 30 mg na kg masy ciała, podzielona na jednakowe dawki podawane w odstępach od 6 do 8 godzin. Nie należy stosować większej dawki produktu leczniczego niż zalecana.

Działania niepożądane :

Wykaz poniższych działań niepożądanych zawiera te, które występowały podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w dawkach dostępnych bez recepty (maksymalnie 1200 mg na dobę). Podczas długotrwałego leczenia przewlekłych schorzeń mogą wystąpić dodatkowe działania niepożądane.   

Przeciwwskazania :

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów:

z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą

u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii (np. pokrzywka, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa);

z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ ;

z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca ;

w III trymestrze ciąży;

ze skazą krwotoczną.

Interakcje :

Należy unikać stosowania ibuprofenu z poniższymi lekami:

• Kwas acetylosalicylowy: poza kwasem acetylosalicylowym w małych dawkach (nie więcej niż 75 mg na dobę) z przepisu lekarza, ze względu na możliwe zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych.
Dane z badań doświadczalnych wskazują, że ibuprofen może hamować wpływ małych dawek kwasu acetylosalicylowego na agregację płytek, jeżeli te dwa leki są stosowane jednocześnie. Ze względu jednak na ograniczenia tych danych oraz niepewność co do zasadności ekstrapolowania danych uzyskanych ex vivo na warunki kliniczne, nie jest możliwe wyciągnięcie jednoznacznych wniosków na temat regularnego stosowania ibuprofenu, w związku z czym nie uważa się za prawdopodobne występowanie jakiegokolwiek klinicznie istotnego działania w przypadku sporadycznego stosowania ibuprofenu.

• Inne NLPZ, w tym selektywne inhibitory cyklooksygenazy-2: Należy unikać równoczesnego stosowania dwóch lub więcej NLPZ ze względu na możliwe zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych.

Ciąża :

Zahamowanie syntezy prostaglandyn może niekorzystnie wpłynąć na ciążę i (lub) rozwój zarodka lub płodu. Dane pochodzące z badań epidemiologicznych sugerują zwiększone ryzyko poronienia oraz występowania wad wrodzonych serca i wytrzewienia wskutek zastosowania inhibitora syntezy prostaglandyn we wczesnej ciąży. Ryzyko bezwzględne wad układu krążenia wzrastało z wartości poniżej 1% do około 1,5 %. Uważa się, że ryzyko wzrasta wraz z dawką oraz czasem trwania leczenia. Wykazano, że u zwierząt podanie inhibitora syntezy prostaglandyn powoduje zwiększenie częstości przed- i poimplantacyjnych strat ciąż oraz obumarcia zarodka i płodu. Ponadto u zwierząt otrzymujących inhibitor syntezy prostaglandyn w okresie organogenezy opisywano zwiększoną częstość występowania różnorodnych wad rozwojowych, w tym wad układu sercowo-naczyniowego. 

Prowadzenie pojazdów :

Nurofen dla dzieci nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Przedawkowanie  :

U dzieci przyjęcie dawki powyżej 400 mg/kg mc. może spowodować objawy przedawkowania. U dorosłych dokładna dawka mogąca spowodować takie objawy nie jest precyzyjnie określona. Okres półtrwania podczas przedawkowania wynosi 1,5 do 3 godzin.

 

 

 

 

Nurofen dla dzieci od 3 miesiąca 100mg/5ml pomarańczowy Informacje dodatkowe

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Małopolski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny

Zezwolenie nr FA.KR.8240-Z-361-153/2004, wydane w dniu 8 marca 2005 r., przez Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Lublinie.