Nurofen Express Femina

10.99 10,99 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
110765
Opis produktu

Wskazania

W objawowym leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu, takiego jak ból głowy, bolesne miesiączkowanie, ból zęba, oraz gorączki i bólu występujących w przebiegu przeziębienia.

Dawkowanie

Do stosowania doustnego, wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Kapsułek nie należy rozgryzać.

Działania niepożądane można ograniczyć stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy możliwy okres konieczny do łagodzenia objawów 

Produkt leczniczy przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci o masie ciała powyżej 20 kg (w wieku około

6 lat).

Dorośli i młodzież o masie ciała ≥ 40 kg:

Dawka początkowa wynosi 200 mg lub 400 mg ibuprofenu. Jeśli zachodzi potrzeba, można zastosować dodatkowe dawki 1 lub 2 kapsułek (200 mg do 400 mg ibuprofenu). Należy zastosować odpowiednią przerwę pomiędzy dawkami, zgodnie z obserwowanymi objawami oraz maksymalną zalecaną dawką dobową. Przerwa ta nie powininna wynosić mniej niż 6 godzin w przypadku dawki 400 mg oraz mniej niż 4 godziny w przypadku dawki 200 mg. Nie należy przekraczać dawki całkowitej 1200 mg ibuprofenu w ciągu 24 godzin.

Masa ciała

Pojedyncza dawka jako liczba kapsułek

Maksymalna dawka dobowa jako liczba kapsułek

≥40 kg

Młodzież, dorośli oraz osoby w podeszłym wieku

1 lub 2 kapsułki

(odpowiada 200 mg lub

400 mg ibuprofenu)

6 kapsułek (odpowiada

1200 mg ibuprofenu)

Dzieci ≤ 39 kg:

Produkt leczniczy Nurofen Express Femina należy stosować wyłącznie u dzieci o masie ciała wynoszącej co najmniej 20 kg. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek, podawanych w odstępach od 6 do 8 godzin. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie należy przekraczać dawki całkowitej 30 mg/kg mc. w ciągu 24 godzin. W przypadku stosowania produktu leczniczego Nurofen Express Femina u dzieci, obowiązują następujące zalecenia dotyczące dawkowania:

Masa ciała

Pojedyncza dawka jako liczba kapsułek

Maksymalna dawka dobowa jako liczba kapsułek

Dzieci 20 kg – 29 kg

1 (odpowiada 200 mg ibuprofenu)

3 (odpowiada do 600 mg ibuprofenu)

Dzieci 30 kg – 39 kg

1 (odpowiada 200 mg ibuprofenu)

4 (odpowiada do 800 mg ibuprofenu)

Jeśli konieczne jest stosowanie tego produktu przez więcej niż 3 dni w przypadku gorączki, przez więcej niż 4 dni w łagodzeniu bólu, lub gdy objawy nasilą się, zalecane jest zgłoszenie się pacjenta do lekarza.

Zaleca się, by pacjenci z dolegliwościami przewodu pokarmowego przyjmowali produkt leczniczy Nurofen Express Femina podczas jedzenia.

Działanie produktu leczniczego Nurofen Express Femina może się opóźnić w przypadku przyjęcia wkrótce po posiłku. Jeśli tak się stanie, nie należy przyjmować więcej produktu leczniczego Nurofen Express Femina niż zalecane (dawkowanie) lub przed upływem właściwej przerwy pomiędzy dawkami.

Szczególne grupy pacjentów

Dzieci i młodzież:

W celu uzyskania informacji o stosowaniu u dzieci i młodzieży.

Osoby w podeszłym wieku:

Nie jest wymagane dostosowanie dawki. Ze względu na profil potencjalnych działań niepożądanych, zaleca się, by osoby w podeszlym wieku szczególnie uważnie monitorować.

Niewydolność nerek:

U pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek nie jest konieczne zmniejszenie dawki (pacjenci z ciężką niewydolnością nerek.

Niewydolność wątroby (patrz punkt 5.2):

U pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności wątroby nie jest konieczne zmniejszenie dawki (pacjenci z ciężką niewydolnością wątroby.

Nurofen Express Femina Informacje dodatkowe

  • Kategoria Tabletki przeciwbólowe
  • Opakowanie10 kaps.
  • Substancja czynna: Ibuprofenum
  • Dawka: 0,2 g
  • Typ Leku: OTC
  • Podmiot odpowiedzialny: RECKITT BENCKISER POLAND S.A.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Lubelski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny

Zezwolenie nr LU-WIF.8520.9.2015, wydane w dniu 25 lutego 2015r., przez Lubelski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Lublinie.