*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Octenisept Płyn Na Skórę 50 ml

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Octenisept Płyn Na Skórę 50 ml Octenisept Płyn Na Skórę 50 ml
19,19 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Co to jest Octenispet (0,10 g + 2 g)/ 100 g, Płyn Na Skórę?

Octenisept to lek w postaci płynu, stosowany w profilaktyce i leczeniu ran oraz zakażeń błon śluzowych i skóry o szerokim spektrum skuteczności mikrobiologicznej. Lek działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Octenisept płyn może być bezpiecznie stosowany zarówno u niemowląt, dzieci i dorosłych. Octenisept® zapewnia bezbolesną aplikację. Należy stosować go przy każdej zmianie opatrunku, aplikując bezpośrednio na ranę, można nim płukać jamę ustną, czy też, wraz z aplikatorem dopochwowym, stosować do leczenia stanów zapalnych miejsc intymnych oraz odkażać zmienioną chorobowo skórę.

Jakie są wskazania do zastosowania Octenisept Płyn Na Skórę?

Octenisept® jest wskazany do:

 • odkażania i wspomagającego leczenia małych, powierzchownych ran oraz dezynfekcji skóry przed zabiegami niechirurgicznymi;

 • wspomagającego postępowania antyseptycznego w obrębie zamkniętych powłok skórnych po zabiegach – np. szwów pozabiegowych;

 • wielokrotnego, krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie błon śluzowych i sąsiadujących tkanek przed i po procedurach diagnostycznych w obrębie jamy ustnej, narządów płciowych i odbytu, w tym pochwy, sromu i żołędzi prącia, a także przed cewnikowaniem pęcherza moczowego;

 • w pediatrii (m.in. do pielęgnacji kikuta pępowinowego);

 • do dezynfekcji jamy ustnej (np. afty, podrażnienia spowodowane noszeniem aparatu ortodontycznego lub protezy dentystycznej);

 • ograniczonego czasowo, wspomagającego leczenia antyseptycznego grzybicy międzypalcowej;

 • w obrębie narządów rodnych, np. stanach zapalnych pochwy, a także w obrębie żołędzi prącia mężczyzny.

 • Octenisept® w aerozolu jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w każdym wieku.

Jakie właściwości ma Octenisept Płyn Na Skórę?

Octenisept jest to bezalkoholowy płyn do bezbolesnego odkażania powierzchownych ran, błon śluzowych i skóry o szerokim spektrum skuteczności mikrobiologicznej.
Octenisept®  zawiera octenidynę, unikalną substancję przeciwdrobnoustrojową skuteczną w czasie do 1 minuty:

 • jest skuteczna wobec bakterii (Gram-dodatnie, Gram-ujemne), grzybów, drożdżaków i wirusów, w tym szczepów lekoopornych(1);

 • ma najszybsze działanie wśród substancji przeciwdrobnoustrojowych(2);

 • nie traci skuteczności pod wpływem obciążeń białkowych, takich jak krew czy wysiłek,

 • wysoka tolerancja tkankowa i układowa,

 • bezpieczna dla alergików, dzieci i osób z wrażliwą skórą.

  (1) Działa niszcząco na bakterie (łącznie z Chlamydium i Mycoplasma), grzyby, drożdżaki, pierwotniaki (Trichomonas), wirusy (Herpes simplex ,inaktywuje HBV i HIV).

Jak stosować Octenisept Płyn Na Skórę?

 • Produkt leczniczy Octenisept® zalecany jest do stosowania w postaci nierozcieńczonej.
 • Octenisept® należy nanosić minimum raz na dobę na leczony obszar poprzez spryskanie, przetarcie jałowym gazikiem lub za pomocą przymoczka, zapewniając całkowite nawilżenie.

Przeciwwskazania:

- uczulenie na oktenidyny dichlorowodorek, fenoksyetanol lub na którykolwiek z pozostałych składników leku;
- leku nie należy stosować do płukania jamy brzusznej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Uwaga: W celu uniknięcia możliwości uszkodzenia tkanek, obrzęku miejscowego nie wolno wstrzykiwać lub wprowadzać produktu leczniczego do tkanki pod ciśnieniem. W każdym przypadku należy zapewnić odpowiedni odpływ z jam rany (np. drenaż, odsysacz).

 • Należy stosować ostrożnie u noworodków, zwłaszcza u wcześniaków. Octenisept® może powodować ciężkie zmiany skórne. Należy usunąć nadmiar leku i upewnić się, że roztwór nie pozostaje na skórze dłużej, niż to konieczne (dotyczy to również materiałów nasączonych roztworem stykających się bezpośrednio z pacjentem).
 • Produktu leczniczego Octenisept® nie należy stosować do oczu. W razie kontaktu leku z oczami należy niezwłocznie je przepłukać dużą ilością wody.
 • Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Octenisept® do wnętrza ucha oraz nie należy dopuszczać do jego połykania.
 • Stosowanie roztworu wodnego oktenidyny (0,1%, z fenoksyetanolem lub bez) do odkażania skóry przed zabiegami inwazyjnymi wiązało się z ciężkimi reakcjami skórnymi u wcześniaków z małą masą urodzeniową.
 • Przed rozpoczęciem dalszych etapów interwencji należy usunąć wszelkie nasączone roztworem materiały, osłony lub fartuchy.
 • Nie należy stosować nadmiernych ilości ani nie należy dopuszczać do gromadzenia się roztworu w fałdach skóry lub pod pacjentem oraz do kapania na podkłady lub inne materiały, które stykają się bezpośrednio z ciałem pacjenta.
 • Przed nałożeniem opatrunku okluzyjnego na miejsca, które były wcześniej poddane działaniu Octeniseptu®, należy upewnić się, że nie pozostał nadmiar produktu.

Jakie mogą wystąpić działania niepożądane podczas stosowania Octenisept Płyn?

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią. 

 • Po zwilżeniu błony śluzowej pochwy rzadko może być odczuwane wrażenie ciepła lub pieczenia.
 • Po płukaniu jamy ustnej gorzki smak utrzymuje się przez około 1 godzinę, ma to związek z działaniem produktu leczniczego.

Podmiot odpowiedzialny:

Schülke & Mayr GmbH
Robert Koch Strasse 2
22851 Norderstedt, Niemcy

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodatkowe informacje

Marka
Marka OCTENISEPT
Substancja czynna: Octenidini dihydrochl., Phenoxyethanol.
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: SCHULKE & MAYR GMBH

Składniki

Octenisept® 100 g płynu zawiera substancje czynne: Octenidinum dichydrochloridum (oktenidyny dichlorowodorek) 0, 10 g, Phenoxyethanolum (fenoksyetanol) 2, 00 g. Pozostałe składniki to: kokamidopropylobetaina - roztwór 30% lub 38% (octan dimetyloamoniowy kwasu amidopropylokokosowego, sodu chlorek, woda), sodu D-glukonian, glicerol 85%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.