Oftahist 0,1% Krople do oczu 5 ml

21.99 21,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
NOWOŚĆ
113927
Opis produktu

Oftahist 1 mg/ml - krople do oczu 5 ml

Niektóre substancje (alergeny), takie jak pyłki roślin, kurz domowy lub sierść zwierząt mogą powodować reakcje uczuleniowe, objawiające się świądem, zaczerwienieniem, łzawieniem a także obrzękiem powierzchni oka. Objawy te występują nagle, mają ostry i przemijający przebieg. Często towarzyszą im wodnisty katar i kichanie lub swędzenie w nosie i w uszach.

OFTAHIST jest lekiem stosowanym w leczeniu chorób alergicznych oczu.

Działanie polega na zmniejszaniu nasilenia reakcji uczuleniowych tj. świąd, łzawienie, zaczerwienienie, obrzęk powiek i spojówek, u pacjentów z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek.

Dawka substancji czynnej: Jeden ml roztworu zawiera 1 mg olopatadyny (w postaci chlorowodorku). Substancje pomocnicze: chlorek benzalkoniowy 0,1 mg/ml.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Dawkowanie: 

Dorośli: Produkt leczniczy Oftahist podaje się po 1 kropli do worka spojówkowego chorego
oka (oczu) dwa razy na dobę (z zachowaniem 8 godzin przerwy pomiędzy zakropleniem kolejnych dawek). W przypadku braku poprawy lub pogorszenia się objawów w ciągu trzech dni od rozpoczęcia stosowania produktu leczniczego należy skonsultować się z lekarzem. Czas leczenia wynosi do dwóch tygodni. O ile jest to niezbędne, leczenie można kontynuować przez okres do czterech
miesięcy po konsultacji lekarskiej.

Dzieci i młodzież: Produktu leczniczego Oftahist nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku
poniżej 18 lat.

Sposób stosowania:

Do stosowania wyłącznie do oka. Jeśli po zdjęciu nakrętki kołnierz zabezpieczający jest poluzowany, należy go wyrzucić przed zastosowaniem produktu leczniczego. Aby zapobiec zakażeniu końcówki kroplomierza i roztworu zawartego w butelce, należy zachować ostrożność i nie dotykać końcówką kroplomierza powiek, otaczających tkanek ani żadnych powierzchni. Butelkę należy dokładnie zakręcać, kiedy nie jest używana. W razie jednoczesnego stosowania innych podawanych do oka produktów leczniczych, należy zachować odstęp pięciu minut pomiędzy podaniem kolejnych produktów. Maści do oczu należy stosować na końcu.

  • działa już po 3 minutach
  • działa do 12 godzin

Oftahist 0,1% Krople do oczu 5 ml Informacje dodatkowe

  • Kategoria Pozostałe preparaty
  • Opakowanie5 ml
  • Dawka: 1 mg/ml
  • Typ Leku: OTC
  • Podmiot odpowiedzialny: ADAMED SP.Z O.O.
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Łódzki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny

Zezwolenie nr FŁ-VII-4010-779/A/10, wydane w dniu 20 października 2010r., przez Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Łodzi.