*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Olimp Zatoclear Med Zestaw Do Irygacji Startowy, 1 szt.

zestaw do irygacji nosa i zatok

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Olimp Zatoclear Med Zestaw Do Irygacji Startowy, 1 szt. Olimp Zatoclear Med Zestaw Do Irygacji Startowy, 1 szt.
Cena od 28,99 zł Cena regularna 34,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Olimp Zatoclear Med Zestaw Do Irygacji Nosa

Olimp Zatoclear Med Zestaw Do Irygacji to wyrób medyczny przeznaczony do irygacji nosa i zatok. Irygacja pomaga przywrócić swobodny oddech oraz łagodzi uczucie ucisku w obrębie głowy i zatok, wymywa czynniki infekcyjne i zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów. Zestaw zawiera butelkę oraz 12 saszetek.

Zastosowanie:

Preparat stosuje się do irygacji nosa i zatok w stanach zapalnych zatok, alergicznego lub infekcyjnego nieżytu nosa, przed i po zabiegach chirurgicznych w obrębie nosa i zatok w celu ich efektywnego oczyszczenia.

Sposób użycia:

1. Przed pierwszym użyciem opłucz wszystkie elementy butelki ciepłą wodą. Umyj i osusz ręce.

2. Wsyp do butelki zawartość jednej saszetki ZatoClear Med. Irygacja i uzupełnij przegotowaną wodą (o temperaturze ciała) do poziomu zaznaczonej linii.

3. Dokładnie zakręć butelkę, zakryj palcem otwór w nakrętce i kilkakrotnie wstrząśnij butelką do całkowitego rozpuszczenia substancji.

4. Stań nad umywalką w lekko pochylonej pozycji. Przyłóż końcówkę butelki do jednego z otworów nosowych.

5. Płynnym ruchem ściśnij butelkę tak, by roztwór dostał się do jamy nosowej. Przez cały czas irygacji spokojnie oddychaj przez usta. Roztwór wypłynie drugim otworem nosowym.

6. Powtórz czynność dla pozostałej części roztworu, przykładając butelkę do drugiego otworu nosowego.

7. Po zakończeniu irygacji delikatnie wydmuchaj nos.

8. Pozostałą, niewykorzystaną część roztworu wylej. Wszystkie elementy butelki opłucz i osusz przed odłożeniem do przechowywania.

Płukanie należy przeprowadzić 1-2 razy dziennie lub wg zaleceń lekarza. Jedna saszetka ZatoClear Med. Irygacja w połączeniu z ok. 240 ml wody tworzy gotowy roztwór do płukania nosa i zatok.

Nie należy wykonywać płukania nieprzegotowaną wodą z kranu oraz gorącą lub zimną wodą. Zalecane jest przygotowanie świeżego roztworu każdorazowo bezpośrednio przed wykonaniem irygacji. Nie stosować do iniekcji. Nie należy połykać roztworu. Z butelki do irygacji nie powinna korzystać więcej niż jedna osoba, ponieważ może sią to przyczyniać do rozprzestrzeniania infekcji. Ze względów higienicznych zaleca się wymianę butelki po 2-3 miesiącach używania. Irygacje można przeprowadzać najpóźniej godzinę przed snem lub przed wyjściem na zewnątrz (przy temperaturze poniżej 19°C).

Wyrób może być bezpiecznie stosowany podczas ciąży oraz w trakcie karmienia piersią. Wyrób nie wpływa negatywnie na prowadzenie pojazdów oraz obsługę maszyn i urządzeń mechanicznych.

Ostrzeżenia:

- nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik,
- wyrób nie powinien być stosowany w przypadku całkowitej blokady nosa, u osób z nieprawidłowo ustawioną przegrodą nosa lub niedrożnym przewodem słuchowym wewnętrznym.

Podmiot odpowiedzialny:

OLIMP LABORATORIES Sp. z o. o.
Pustynia 84F
39-200 Dębica

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka Olimp
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny