Panadol Extra Tabletki 12 tabl.

Produkt dostępny online
Panadol Extra Tabletki 12 tabl. Panadol Extra Tabletki 12 tabl.
9,79 zł
Produkt dostępny online

Opis produktu

Panadol Extra Tabletki 

Panadol Extra zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Działanie lecznicze preparatu jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych.
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania do stosowania leku Panadol Extra:

Lek działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bólach menstruacyjnych. Panadol Extra może być stosowany
w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie, 1-2 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

Kiedy nie przyjmować leku Panadol Extra:

- jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. 
- w przypadku choroby alkoholowej, ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, zaburzeń rytmu serca, bezsenności, ciąża, laktacja.
Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Skład:

1 tabletka zawiera: substancje czynne: paracetamol 500mg, kofeinę 65mg oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon (K 25), potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa (typ A). otoczka zawiera: hydroksypropylometylocelulozę, triacetynę.

Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 189

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Informacje dodatkowe

Kategoria
Postać
Postać tabletki
Substancja czynna: Coffeinum
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.

Dostępność w Aptekach

Panadol Extra

Panadol Extra Tabletki 12 tabl.

Ceny w sklepie online i stacjonarnie mogą się różnić.