Paracetamol 500 mg BIOFARM, 20 tabl., 50 tabl.

Produkt dostępny online
Paracetamol 500 mg BIOFARM, 20 tabl., 50 tabl. Paracetamol 500 mg BIOFARM, 20 tabl., 50 tabl.
Cena od 4,61 zł
Produkt dostępny online

Opis produktu

Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka.  Lek nie działa przeciwzapalnie.
 
Wskazania do stosowania:

Bóle różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takie jak: 

  • bóle głowy; 
  • migreny;
  • bóle reumatyczne; 
  • bóle stawowe, mięśniowe i kostne; 
  • bóle kręgosłupa; 
  • nerwobóle; 
  • bóle menstruacyjne;
  • bóle zębów.

Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- ciężke zaburzenia czynności nerek
- choroba alkoholowa
- dzieci poniżej 6 lat

Dawkowanie:

  • Dawka jednorazowa: 1 do 2 tabletek
  • W utrzymującym się bólu: 1 do 2 tabletek 2 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny
  • W bólach nowotworowych: 10 mg/kg mc./dawkę co 4 godziny, zwykle w połączeniu z lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania.

Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa to 8 tabletek (4000 mg paracetamolu).

Nie stosować dłużej niż przez 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Informacje dodatkowe

Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: BIOFARM SP.Z O.O.

Dostępność w Aptekach

Paracetamol 500 mg BIOFARM

Paracetamol 500 mg BIOFARM, 20 tabl., 50 tabl.

Ceny w sklepie online i stacjonarnie mogą się różnić.