*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Paracetamol Galena Syrop 100 ml

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt niedostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Paracetamol Galena Syrop 100 ml Paracetamol Galena Syrop 100 ml
21,99 zł
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Paracetamol Galena 120 mg/5 ml 100 ml

Paracetamol Galena to lek zawierający paracetamol w stężeniu 120 mg/ 5ml o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek stosuje się w leczeniu bólu różnego pochodzenia (ból głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle miesiączkowe) o małym i średnim stopniu nasilenia, a także w czasie występowania gorączki podczas przeziębienia lub w stanach grypopodobnych. Syrop o smaku owoców leśnych. Przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 2. roku życia.

Dawkowanie:
Dzieci:
- Zalecana dawka jednorazowa wynosi od 10 do 15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała dziecka, nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę.
- Maksymalna dobowa dawka u dzieci wynosi 60 mg paracetamolu na kilogram masy ciała.
- Dawkowanie ustala się na podstawie masy ciała dziecka.
- U dzieci poniżej 3 miesiąca życia nie należy stosować produktu leczniczego Paracetamol Galena bez konsultacji z lekarzem.
- Bez zalecenia lekarza nie podawać dłużej niż 3 dni.

Dorośli:
- Zalecana dawka jednorazowa wynosi od 0,3 g do 1,0 g paracetamolu (od 12,5 ml do 41,6 ml syropu), nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę.
- Maksymalna dobowa dawka to 4 g paracetamolu (166,7 ml syropu) na dobę. Większe dawki są toksyczne.
- Bez zalecenia lekarza nie podawać dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu.

Sposób podania: doustnie.

Składniki:
Substancją czynną leku jest paracetamol. 5 ml syropu zawiera 120 mg paracetamolu.
- Pozostałe składniki leku to: glicerol, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), powidon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), czerwień koszenilowa (E 124), aromat owoców leśnych, woda
oczyszczona.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku Paracetamol Galena:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek,
- podczas stosowania inhibitorów MAO oraz przez okres do 2 tygodni po ich odstawieniu,
- w przypadku wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Ciąża i karmienie piersią:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ciąża:
Paracetamol Galena można stosować w czasie ciąży, jeśli jest to konieczne. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.
Karmienie piersią
Paracetamol u matek karmiących przenika do mleka w ilościach niemających znaczenia klinicznego. Paracetamol może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku bezwzględnej konieczności.
Płodność
Brak danych dotyczących wpływu paracetamolu na płodność.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którekolwiek z poniższych działań niepożądanych:
- omdlenie lub zawroty głowy i dezorientacja, mogą to być objawy zagrażającego życiu wstrząsu anafilaktycznego (niedostateczny przepływ krwi w narządach w wyniku niewydolności krążenia), częstość występowania tych działań niepożądanych jest nieznana;
- nagle pojawiający się świszczący oddech, trudności z oddychaniem, obrzęk powiek, twarzy lub warg;
- wysypka, pokrzywka, rumień, plamica barwnikowa lub świąd (zwłaszcza, jeśli dotyczą całego ciała), częstość występowania tych działań niepożądanych jest nieznana;
- ciężkie reakcje skórne, takie jak: ostra wysypka krostkowa na całym ciele, zespół StevensaJohnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka objawiające się zaczerwienieniem skóry, wysypką, pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem dużych płatów naskórka oraz gorączką. Te działania niepożądane występują bardzo rzadko.
- trombocytopenia - zmniejszenie we krwi liczby płytek krwi, objawiające się krwawieniami, krwotokami, łatwo powstającymi sińcami i wybroczynami, występuje bardzo rzadko (pojedyncze przypadki);
- methemoglobinemia - utrata zdolności przenoszenia tlenu przez hemoglobinę, objawiająca się sinicą, męczliwością, dusznością przy wysiłku, przyspieszeniem akcji serca, bólem i zawrotami głowy, sennością lub śpiączką, występuje bardzo rzadko (pojedyncze przypadki).

Podmiot odpowiedzialny:
Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy „GALENA”
ul. Krucza 62
53-411 Wrocław

Dodatkowe informacje

Marka
Marka Galena
Opakowanie
Opakowanie 100 ml
Postać
Postać syrop