*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Polpharma 0,9% NaCl Izotoniczny Roztwór 10 ml Ampułki, 100 op.

ampułki z roztworem do inhalacji

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Polpharma 0,9% NaCl Izotoniczny Roztwór 10 ml Ampułki, 100 op. Polpharma 0,9% NaCl Izotoniczny Roztwór 10 ml Ampułki, 100 op.
Cena od 49,99 zł Cena regularna 80,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Dlaczego warto wybrać Polpharma Natrium Chloratum 0,9 % Roztwór?

Polpharma 0,9% NaCl wyrób medyczny  to sterylny roztwór chlorku sodu przeznaczony do stosowania zewnętrznego u niemowląt, dzieci oraz dorosłych w celu nawilżania nawet bardzo wrażliwych miejsc takich jak oczy, błona śluzowa nosa, oczyszczania uszu oraz usuwania mechanicznego ciał obcych z oczu i ran. Produkt może być również stosowany do inhalacji w aerozoloterapii. W przypadku takiego stosowania, wyrób medyczny Polpharma 0,9% NaCl przywraca wilgoć błonom górnych dróg oddechowych dotkniętych przez suchość z powodu klimatu, infekcji dróg oddechowych, podróży. Ma korzystne działanie w różnych stanach klinicznych poprzez nawilżenie dróg oddechowych.

Zastosowanie i sposób użycia:

Nawilżanie i przemywanie oczu - stosować u:
- dorosłych i dzieci jako środek nawilżający po wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekran komputera, pływaniu w basenie lub zanieczyszczonym zbiorniku wodnym, długotrwałej ekspozycji na ostre światło, przebywaniu w miejscach zadymionych bądź zakurzonych, przy suchości oka;
- u niemowląt do codziennej pielęgnacji oczu;
- w przypadku dostania się do oka ciała obcego.
Sposób użycia:
Należy odchylić głowę i uważając, aby nie dotknąć końcówką pojemnika powierzchni oka wpuścić płyn. Nadmiar roztworu należy wytrzeć sterylną gazą. Po zastosowaniu roztworu nie należy przez 15 minut podawać do oka innych produktów.
Bezpośrednio po zastosowaniu roztworu nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Nawilżanie i oczyszczanie nosa - stosować u dorosłych i dzieci w celu nawilżenia i oczyszczania nosa – przy katarze lub podczas przebywania w zadymionych lub zakurzonych miejscach.
Sposób użycia: Odchylić głowę i do każdego otworu nosowego wpuścić roztwór delikatnie naciskając pojemnik. Nadmiar roztworu należy wytrzeć. Nie należy wydmuchiwać nosa bezpośrednio po zastosowaniu roztworu.

Oczyszczanie uszu - stosować do wypłukiwania rozpuszczonych złogów woskowiny usznej oraz do przemywania zewnętrznego przewodu słuchowego.
Sposób użycia: Należy wkroplić roztwór do zewnętrznego przewodu słuchowego, a nadmiar roztworu wytrzeć. W przypadku zapalenia uszu, bólu uszu lub innych dolegliwości związanych z uszami oraz u osób z zawrotami głowy lub u których wcześniej wystąpiły dolegliwości ze strony uszu, lub błony bębenkowej, roztwór można stosować jedynie po zasięgnięciu opinii lekarza.
Osoby noszące aparaty słuchowe mogą stosować wyrób medyczny po zdjęciu aparatu.

Przemywanie ran - stosować do przemywania ran (np. po skaleczeniach, urazach, otarciach oraz drobnych zabiegach chirurgicznych) w celu usunięcia zanieczyszczenia, wysięków z rany, a także do usunięcia pozostałości opatrunku w przypadku jego zmiany.
Sposób użycia: Należy wykorzystać zawartość całego pojemnika, najlepiej o pojemności 10 ml. Należy uważać, aby końcówką pojemnika nie dotknąć rany. Po przemyciu należy wytrzeć sterylną gazą nadmiar roztworu jedynie z brzegów rany. Na tak przygotowaną ranę założyć opatrunek

Inhalacje w aerozoloterapii
Sposób użycia: W przypadku inhalacji w aerozoloterapii należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do urządzenia do inhalacji.

Właściwości:

-  Wyrób medyczny może być stosowany u noworodków, niemowląt, dzieci i osób dorosłych.
- Działanie soli fizjologicznej polega na nawilżaniu dróg oddechowych a także oczyszczaniu śluzówki nosa i oka.

Ostrzeżenia:

- Brak doniesień o działaniach niepożądanych po zastosowaniu fizjologicznego roztworu chlorku sodu.
- W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.
- Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
- Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
- Nie stosować wyrobu medycznego Polpharma 0,9% NaCl po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Podmiot odpowiedzialny:

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Dodatkowe informacje

Marka
Marka Polpharma
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny

Składniki

1 ml roztworu zawiera 9 mg chlorku sodu oraz wodę do wstrzykiwań.