*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

PrimaCovid Test Na COVID-19 Serologiczny, 1 szt.

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt niedostępny online

Wysyłka w 48h

Sprawdź dostępność w aptekach

PrimaCovid Test Na COVID-19 Serologiczny, 1 szt. PrimaCovid Test Na COVID-19 Serologiczny, 1 szt.
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

PrimaCovid Test Na COVID-19 Serologiczny 1 Sztuka

Certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. 

Test jest jakościowym testem immunochromatograficznym z bocznym przepływem membranowym do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciwko nukleokapsydowi SARS-CoV-2w próbce pełnej krwi, surowicy lub osocza. Test łączy IgG i IgM, odpowiadające dwóm liniom na pasku testowym umieszczonym w kasecie testowej. Podczas badania IgG i IgM anty-SARS-CoV-2 prawdopodobnie obecne w próbce reagują z odczynnikami i nanocząstkami obecnymi w teście. Mieszanina przemieszcza się chromatograficznie w górę w wyniku oddziaływania kapilarnego z dwoma regionami linii testowej, co powoduje pojawienie się kolorowej linii, jeśli próbka zawiera przeciwciała IgM i / lub IgG przeciwko nukleokapsydowi SARS-CoV-2. Jeśli w próbce nie ma przeciwciał, w żadnym z regionów linii testowej nie pojawi się kolorowa linia, co wskazuje na wynik ujemny. Aby służyć jako formant proceduralny, kolorowa linia będzie zawsze pojawiać się w obszarze linii Control (C),

  • Test przeciwciał do samodzielnego pobierania próbek
  • Wykrywa możliwą obecność przeciwciał IgM i lub IgG we krwi
  • Wyrób medyczny z oznaczeniem CE Produkt IVD
  • Pozwala dowiedzieć się, czy miałeś COVID-19, wykrywając możliwą obecność przeciwciał IgM i  lub IgG we krwi.
  • W przypadku zakażenia COVID-19 przeciwciała IgG i lub IgM przeciwko SARS-CoV-2 można wykryć w 60% przypadków w pierwszym tygodniu, a w 90% w drugim tygodniu po wystąpieniu objawów.
  • W przypadku przedwczesnego wykonania testu wynik może być mylący, dlatego zaleca się jego wykonanie nie wcześniej niż 10-20 dni po wystąpieniu pierwszych objawów.
  • Badanie polega na samodzielnym pobraniu próbki krwi, a następnie po około 10 minutach odczytaniu wyniku w domu.
  • Zestaw zawiera jeden test to wykonania jednej samokontroli w warunkach domowych

Stosowanie:

1. Krew pełna (próbka z opuszki palca i żylna): napełnić pipetę do pobierania krwi i przenieść 20 µl próbki krwi pełnej do dołka na próbkę kasety testowej.

2. Nanieś dwie krople rozcieńczalnika do dołka próbki, około 80 μl, następnie odczekaj 10 minut i odczytaj wyniki. Wyniki są ważne do 20 minut po dodaniu rozcieńczalnika. Wyniki powyżej 20 minut nie powinny być brane pod uwagę.

Szybki test COVID-19 IgG / IgM wskaże jedynie obecność przeciwciał IgG i IgM przeciwko SARS-CoV-2 w próbce i nie powinien być stosowany jako jedyne kryterium rozpoznania zakażeń SARS-CoV-2. Wyniki uzyskane za pomocą tego testu należy wziąć pod uwagę z innymi wynikami klinicznymi z innych testów i ocen laboratoryjnych.

Warunki przechowywania:

1) Przechowywać w temperaturze od 4 do 30 ° C. Chronić przed światłem. Data ważności i numer serii jest podany na opakowaniu testu, a także na fiolce z odczynnikiem.
2) Zużyć natychmiast po otwarciu opakowania. Test zaczyna się degradować z powodu wilgoci po pierwszym otwarciu opakowania. Test nie może być używany po upływie 60 minut od otwarcia; wyniki będą nieważne.
3) Nie używać, jeśli opakowanie jest uszkodzone.

Środki ostrożności:

1. Szybkie testy serologiczne mogą być stosowane wyłącznie jako pomocnicze narzędzia przesiewowe.
2. Dokładność i wykrywalne wskaźniki nie mogą osiągnąć 100% w odniesieniu do produkcji poszczególnych przeciwciał w przypadku konkretnych pacjentów.
3. W przypadku wyniku pozytywnego, konieczne jest jak najszybsze ponowne badanie przy użyciu takiego testu, jak PCR w celu bezpośredniego wykrycia wirusa.
4. Zasada testu opiera się na wykrywaniu przeciwciał, a nie na wykrywaniu obecności samego wirusa! Organizm wytwarza przeciwciała niemal natychmiast po zakażeniu, ale zazwyczaj ich wykrywalny poziom jest obecny, gdy temperatura pacjenta wzrasta. Ponieważ tempo wytwarzania przeciwciał IgM i IgG jest różne u różnych osób, pacjent może się zarazić, nawet jeśli wynik testu jest ujemny. W przypadku pojawienia się objawów grypopodobnych/koronawirusa, test należy powtórzyć po 24-48 godzinach. W międzyczasie zachować kwarantannę dla bezpieczeństwa. W przypadku skrajnej niepewności, zawsze należy skonsultować się ze swoim lekarzem

Dodatkowe informacje

Marka
Marka PRIMACOVID
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny