Pueria Uno, 60 szt.

witaminy dla mam i kobiet w ciąży

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Pueria Uno, 60 szt. Pueria Uno, 60 szt.
Cena od 46,99 zł Normalna cena 65,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Pueria Uno 60 Kapsułek

Pueria Uno to suplement diety przeznaczony dla kobiet planujących ciążę oraz w ciąży do końca 12. tygodnia. Pueria Uno zawiera składniki rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników, takie jak kwas foliowy, witamina D, jod, cholina, witamina B6 i B12 i kwasy DHA. Suplement zawiera składniki w aktywnej formie, co znacznie zwiększa ich wchłanianie. Preparat nie zawiera barwników i konserwantów.

PUERIA UNO suplement diety
CZYSTY
SKŁAD*
w trosce o zdrowie
Twoje i Twojego dziecka
Dla kogo?
Pueria Uno została specjalnie opracowana
dla kobiet planujących ciążę oraz w ciąży
do końca 12. tygodnia.
Pueria Uno pomaga uzupełnić zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy z dietą w okresie planowania ciąży i w I trymestrze.
Eksperci PTGiP zalecają suplementację kwasem foliowym nawet przez 3 miesiące przed zajściem w ciążę1. Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu2.
Czy wiesz, że...
planowanie 12 tydzień
Zalety Pueria Uno
PUERIA UNO
Pueria Uno to pierwszy preparat na rynku polskim zawierający składniki rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników:
kwas foliowy, witaminę D, jod, DHA3 w połączeniu z witaminą B6 i B12 oraz choliną - BEZ substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów.
Ważne, Pueria Uno nie zawiera żelaza – według najnowszych wytycznych PTGiP3, suplementacja żelaza zalecana jest jedynie w konkretnych przypadkach, gdyż jego nadmiar może mieć
niekorzystny wpływ na przebieg ciąży.
Czysty skład
Czysty skład
bez substancji wypełniających,
barwników oraz konserwantów.
Rekomendowany
Rekomendowane
składniki przez PTGiP
w ilościach zgodnych z najnowszymi wytycznymi z 07/20213: kwas foliowy, witamina D, jod, DHA.
DHA
300 mg DHA w naturalnej postaci trójglicerydów
czyli takiej jaka występuje w organizmie, dzięki temu może być lepiej przyswajany przez organizm człowieka4. PTGiP zaleca suplementację co najmniej 200 mg DHA u wszystkich kobiet w ciąży1.
Foliany
Dwa źródła folianów
kwas foliowy oraz jego aktywna forma:
L-metylofolian wapnia
, która nie musi ulegać tak wieloetapowej przemianie w organizmie do formy aktywnej, jak nieaktywny kwas foliowy.
Badania naukowe potwierdzają, że nawet połowa osób nie w pełni metabolizuje kwas foliowy, co skutkuje zbyt niskim poziomem jego aktywnej postaci we krwi5.
 
Cholina
Cholina + aktywne formy witaminy B6 i B12
przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu
homocysteiny. Prawidłowy
poziom homocysteiny ma wpływ
na prawidłowy przebieg ciąży.
Wysoka jakość oleju z ryb – źródło DHA w Pueria Uno:
tick
otrzymywany opatentowaną technologią Golden Omega®, która zapewnia jego wyjątkową czystość i jakość,
tick
pochodzący z małych ryb zimnowodnych anchovis, z certyfikowanych łowisk o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, wg zaleceń PTGiP bezpiecznym źródłem DHA dla kobiet w ciąży są małe ryby6,
tick
z wynikiem poniżej 6 na skali TOTOX (max limit 28) - określa zawartość utlenionych kwasów omega-3, niski poziom wskazuje na niski stopień utleniania oleju co przekłada się na łagodny smak i zapach oraz minimalizuje efekt rybnego odbijania.
 
Skład
 
 
JOD
JOD
pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu
układu nerwowego oraz tarczycy.
WITAMINA D
WITAMINA D
bierze udział w procesie podziału komórek, pomaga
w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia
i fosforu oraz w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.
WITAMINA B6
WITAMINA B6
przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
WITAMINA B12
WITAMINA B12
pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.
CHOLINA
CHOLINA
przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu tłuszczów oraz homocysteiny.
DHA
DHA
wielonienasycony kwas tłuszczowy z rodziny omega-3 przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia i funkcjonowania mózgu7, spożywany w czasie ciąży wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią8.
FOLIANY
FOLIANY
biorą udział w procesie podziału komórek, przyczyniają
się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży
oraz pomagają w prawidłowej produkcji krwi.
Zalecana dzienna porcja do spożycia
Zalecana dzienna porcja do spożycia
PUERIA DUO
Od 13. tygodnia ciąży
zacznij suplementację Puerią Duo
i kontynuuj do końca karmienia piersią.
SPRAWDŹ
13 tydzień karmienie piersią
1 Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Suplementacja folianów w okresie przedkoncepcyjnym, w ciazy i połogu. Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2017, 2, 5, 210–214.
2 Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej
u rozwijającego się płodu. Produkt przeznaczony jest dla kobiet w wieku rozrodczym, a korzystny efekt na cewę nerwową występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 μg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu, aż do zakończenia procesu organogenezy. Istnieje wiele czynników ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej i zmiana jednego z nich może wywierać korzystny wpływ lub nie.
3 Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementacji u kobiet ciężarnych. Wytyczne PTGiP 07/2020.
https://www.ptgin.pl/rekomendacje-1.
4 Dyerberg J. i wsp.: Bioavailability of marine n-3 fatty acid formulations. Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids 83., 2010.
5 Seremak-Mrozikiewicz A. i wsp.: The frequency of 677C>T polymorphism of MTHFR gene in the Polish population. Archives of Perinatal Medicine 2013, 19, 12-18.
6 Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących. Ginekologia Polska 2014, 85, 395-399.
7 Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie.
8 Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie 250 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych.
Szczegóły produktu

Opakowanie

Wielkość opakowania: 60 kapsułek na 30 dni.

Skład

Tabela wartości odżywczych

Składniki kapsułki z witaminami i minerałami: dwuwinian choliny (cholina); hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka); pirydoksalo-5-fosforan (witamina B6); L-metylofolian wapnia (kwas foliowy); kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy); jodek potasu (jod); cholekalcyferol (witamina D); metylokobalamina (witamina B12).

Tabela wartości odżywczych

Składniki kapsułki z DHA: trójglicerydy kwasów omega-3 z ryb, w tym kwas dokozaheksaenowy (DHA) oraz kwas eikozapentaenowy (EPA); żelatyna wołowa (kapsułka); substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

* Procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia
** Jednostek międzynarodowych

Ostrzeżenia i inne informacje

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia produktu należy skonsultować z lekarzem. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

Przechowywanie

Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.

Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka PUERIA UNO