*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Solgar Błonnik z Łusek Babki Płesznik 500 mg, 200 szt.

preparat wspomagający trawienie

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt niedostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Solgar Błonnik z Łusek Babki Płesznik 500 mg, 200 szt. Solgar Błonnik z Łusek Babki Płesznik 500 mg, 200 szt.
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

OPIS PRODUKTU

Solgar Błonnik z Łusek Babki Płesznik to preparat wspomagający trawienie (200 kapsułek roślinnych). Babka Płesznik to pospolita roślina, z której nasion otrzymuje się duże ilo­ści błonnika pokarmowego (głównie nierozpuszczalnego). Farmakopea Polska III wydana w roku 1956 wprowadziła ten surowiec do zestawu le­ków roślinnych. Praktycznie jednak Babka Płesznik nie doczekała się w Pol­sce szerokiego upowszechnienia i uznania, na jakie zasługuje.

W krajach Europy południowo-zachodniej Babka Płesznik jest stosowa­na, jako surowiec powlekający ochronną warstwą błony śluzowe układu pokarmowego, a przede wszystkim skutecznie i łagodnie wspierającym funkcje jelit. Zalecany jest osobom starszym, kobietom ciężarnym, a także dzieciom. Babka Płesz­nik działa łagodnie, skutecznie i nieszkodliwie.

Mechanizm wspierania funkcji jelit przez łuski Babki Płesznik polega na ich pęcznieniu w obecności wody i wydzielaniu znacznych ilości śluzu. Doświadczenia wykazały, że zawartość śluzu w łuskach wy­nosi ok. 10-12%.* Łuski nasion babki płesznik są naturalnym źródłem błonnika (zarówno rozpuszczalnego jak i nierozpuszczalnego).Obecność wody pozwala na zwiększenie ich objętości, co w konsekwencji. pobudza perystaltykę jelit, a śluzowata konsy­stencja ułatwia wydalanie mas kałowych.*Mechanizm ten jest bardzo sku­teczny i nie prowadzi do przyzwyczajenia.

Dodatkowym korzystnym efektem jest przeciwzapalne działanie aukubiny zawartej w łuskach Babki Płesznik. Ponadto w surowcu tym wykryto enzy­my: inwentynę oraz emulsynę, białko, skrobię, olej tłusty bogaty w kwas linolowy, a także niewielkie ilości fitosteroli.

DAWKOWANIE

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe dwie (2) kapsułki dziennie, każdorazowo popijając szklanką płynu (250 ml) lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

SKŁADNIKI

Skład

Zawartość w 2 kapsułkach

sproszkowany błonnik z łusek babki płesznik

1000 mg

  • Babka płesznik – roślina znana ze swoich prozdrowotnych właściwości od wielu wieków. Znana jest również jako pchlica, płesznica lub babka śródziemnomorska. Dawniej stosowana była jako środek wykrztuśny, przeciwkaszlowy oraz wspomagający pracę oskrzeli. Babka płesznik jest bogatym źródłem błonnika – reguluje pracę jelit, wypróżnianie i zmniejsza ryzyko zaparć. Może być stosowana jako środek ułatwiający wypróżnianie w trakcie ciąży lub przy guzkach krwawniczych odbytu (hemoroidach). Co więcej, ogranicza wchłanianie tłuszczów i zmniejsza uczucie głodu, przez co może być stosowana w celu wsparcia procesu odchudzania. Wykazuje również właściwości obniżające poziom cholesterolu LDL w osoczu („złego” cholesterolu) i redukuje ilość glukozy we krwi.

Cechy produktu: wegański, wegetariański, bezglutenowy, bez składników mlecznych, koszerny

Okres stosowania: 100 dni

Dodatkowe informacje

Marka
Marka Solgar
Typ produktu
Typ produktu Suplement diety
Typ produktu: Suplement diety