Solgar Formuła Włosy, Skóra, Paznokcie, 60 szt.

preparat na włosy, skórę i paznokcie

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Solgar Formuła Włosy, Skóra, Paznokcie, 60 szt. Solgar Formuła Włosy, Skóra, Paznokcie, 60 szt.
Cena od 50,99 zł Normalna cena 69,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Solgar, Włosy, Skóra, Paznokcie - 60 tabletek

OPIS PRODUKTU

Preparat Włosy Skóra Paznokcie firmy Solgar zawiera składniki, które organizm wykorzystuje do bu­dowy kolagenu i keratyny, fundamentalnych składników włosów, skóry i pa­znokci.

Zgodnie z wiedzą naukową formuła opracowana w laboratoriach Solgar zawiera miedź (w postaci łatwo przyswajalnego diglycynianu), która pomaga w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji włosów i skóry, organiczną sól cynku (cytrynian) zapewniającą dobrą wchłanialność i pomaga zachować zdrowe włosy, skórę oraz paznokcie. Naturalna witamina C jest z kolei ważna dla pięknej i elastycznej skóry, gdyż pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu.

Zawarta w preparacie organiczna postać siarki MSM pozyskiwana jest z sosny. MSM jest bazą dla budowy kolagenu i keratyny. Oceaniczne algi są z kolei naturalnym źródłem krzemu.

W opakowaniu ze specjalnego szkła znajduje się wystarczająca ilość preparatu, by suplementować go przez 30 do 60 dni. Naturalnie wysoka przyswajalność wszystkich składników oraz odpowied­ni ich poziom wpływa na stan i wygląd wło­sów, skóry i paznokci.

 

DAWKOWANIE

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe jedna (1) do dwóch (2) tabletek dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy styl życia są ważne.

 

SKŁADNIKI

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia
(2 tabletki) zawiera:
  %RWS*
MSM*
(metylosulfonylometan)
1000 mg  
Proszek z czerwonych alg
(L. calcareum)
150 mg  
Witamina C
(kwas L-askorbinowy)
120 mg 150
L-lizyna (L-lizyna HCl) 50 mg  
L-prolina 50 mg  
Cynk (cytrynian cynku) 15 mg 150
Miedź (diglicynian miedzi) 2 mg 200

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Substancja wypełniająca: celuloza, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, (roślinne) kwasy tłuszczowe, sole magnezowe (roślinnych) kwasów tłuszczowych; substancje glazurujące: hydroksypropylometyloceluloza, polidekstroza, węglan wapnia; substancja stabilizująca: guma celulozowa; trójglicerydy o średniej długości łańcucha.

 

Czerwone algi posiadają właściwości antyoksydacyjne, ponieważ w naturze zawierają beta-karoten.

Lizyna pomaga we wchłanianiu m.in. cynku oraz jest obecna w kolagenie i keratynie wchodzącej w skład włosów.

Prolina zapewnia fizyczną stabilność białkom i stanowi duży procent aminokwasów w kolagenie (prolina i hydroksyprolina to 23 %), który jest niezbędny do utrzymania prawidłowej struktury i wytrzymałości tkanki łącznej, takiej jak kości, skóra, chrząstki i naczynia krwionośne. Prolina jest obecna także w keratynie wchodzącej w skład włosów.

MSM jest źródłem siarki, która wchodzi w skład aminokwasów siarkowych (cystyny, cysteiny, metioniny) wykorzystywanych do budowy keratyny4.

Cynk pomaga zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie, a także w prawidłowej syntezie białka i w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

 

DAWKOWANIE

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe jedna (1) do dwóch (2) tabletek dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza.

Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy styl życia są ważne.

 

OSTRZEŻENIA

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu suchym, ciemnym, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.

Produkt nie jest substytutem zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne.

INFORMACJE DODATKOWE

Produkt bezglutenowy.Nie zawiera: drożdży, pszenicy, soi, produktów mlecznych, sztucznych substancji przedłużających trwałość, substancji słodzących, aromatów i barwników.

 

Informacje dodatkowe