Solgar Wapń i Magnez

37.99 37,99 zł
W magazynie
-
+
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 170 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
NOWOŚĆ
PROMOCJA
p_17054
Opis produktu

Solgar Wapń i Magnez w Postaci Cytrynianu -  tabletki

OPIS PRODUKTU

Solgar Wapń i Magnez to preparat wzmacniający kości. Preparat zawiera wapń i magnez w postaci naturalnych organicznych związków – cytrynianów. Już sama postać cytrynianu wapnia i cytrynianu magnezu zapewnia wielokrotnie lepszą wchłanialność jonów wapnia i magnezu od takich nieorganicznych form jak np. węglan wapnia (np. z muszli ostryg morskich).

Dodatkowym atutem dużej skuteczności są wzajemne proporcje wapnia i magnezu wynoszące 2 do 1. Specjalna technologia i całkowicie naturalne składniki sprawiają, iż tabletka jest lekko strawna i dezintegruje się w przewodzie pokarmowym w ciągu 3-5 minut.

DAWKOWANIE

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe trzy (3) tabletki dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

SKŁADNIKI

Skład

Zawartość w 1 tabletce

Wapń

200 mg

Magnez

100 mg

  • Wapń – odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu mięśniowego. Jest niezbędny do skurczy mięśni. Wpływa również na aktywność neuroprzekaźników i przesyłanie impulsów nerwowych. Ponad 99% wapnia w organizmie człowieka znajduje się w kościach i zębach. Suplementacja wapnia wpływa ochronnie na układ szkieletowy, a szczególnie u kobiet w wieku okołomenopauzalnym zmniejsza tempo utraty tkanki kostnej i przypadki złamań kości w wyniku osteoporozy. Wapń wpływa również na układ sercowo-naczyniowy – zmniejsza ryzyko wysokiego ciśnienia tętniczego, jest niezbędny do produkcji płytek krwi oraz fibryny.
  • Magnez – przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, bierze udział w regulacji ciśnienia tętniczego, wykazuje właściwości wazodylatacyjne, przez co może mieć zastosowanie w leczeniu choroby niedokrwiennej serca. Regularne długotrwałe przyjmowanie magnezu może zmniejszać również ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Pobudza również układ odpornościowy.

Cechy produktu: bezglutenowy, bezmleczny, koszerny, wegański, wegetariański

Solgar Wapń i Magnez Informacje dodatkowe

Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Lubelski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny

Zezwolenie nr LU-WIF.8520.9.2015, wydane w dniu 25 lutego 2015r., przez Lubelski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Lublinie.