*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Test Angina Strep A, 1 szt.

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Test Angina Strep A, 1 szt. Test Angina Strep A, 1 szt.
Cena od 34,99 zł Cena regularna 44,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

TEST ANGINA STREP A

TEST ANGINA STREP A jest to domowy, kasetkowy test przeznaczony do jakościowego wykrywania antygenu paciorkowców grupy A (Streptococcus pyogenes) w próbce wymazu z gardła. Test potwierdzający anginę daje wynik już w ciągu 5 minut

JAK DZIAŁA TEST ANGINA STREP A?

TEST ANGINA STREP A to jakościowy test immunochromatograficzny do wykrywania antygenu Strep A w próbce wymazu z gardła. W obszarze linii testowej T znajdują się zaadsorbowane swoiste przeciwciała skierowane przeciwko antygenom Strep A. W trakcie badania obserwuje się reakcję antygenów obecnych w próbce wymazu z gardła z zaadsorbowanymi przeciwciałami w wyniku czego powstaje barwna linia w obszarze testowym T. Obecność tej linii w obszarze linii testowej T wskazuje na wynik pozytywny, natomiast jej brak wskazuje na wynik negatywny. Obecność barwnej linii w obszarze linii kontrolnej C testu świadczy o prawidłowo przeprowadzonym badaniu i właściwej objętości dodanej próbki.

JAKIE SĄ OBJAWY ANGINY?

Streptococcus pyogenes to bakterie chorobotwórcze. Ziarniaki gram-dodatnie charakteryzują się obecnością antygenów z grupy A wg. klasyfikacji Lancefielda, są przyczyną poważnych infekcji, takich jak zapalenie gardła, infekcja dróg oddechowych, liszajec, zapalenie wsierdzia, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsa poporodowa i zapalania stawów. Nieleczone infekcję mogą prowadzić do poważnych powikłań w postaci gorączki reumatycznej i ropnia okołomigdałkowego. Tradycyjne metody identyfikacji zakażenia paciorkowcem grupy A obejmują izolację i identyfikację drobnoustrojów przy pomocy technik, trwających od 24 do 48h lub dłużej. 

FAQ

DLA KOGO JEST TEST ANGINA STREP A?

TEST ANGINA STREP A może być stosowany zarówno przez użytkowników profesjonalnych oraz pacjentów do samokontroli. Test służy do ustalenia obecności antygenu bakterii Spreptococcus grupy A podczas infekcji, której towarzyszy ból gardła.

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU NEGATYWNEGO?

Jeśli wynik testu jest negatywny, żadne działanie nie jest konieczne.

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU POZYTYWNEGO?

Jeśli wynik jest pozytywny, oznacza to, że wykryto bakterie Streptococcus grupy A w próbce. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem w celu potwierdzenia diagnozy.

JAKA JEST DOKŁADNOŚĆ TESTU?

Raport z badań wykazuje dokładność na poziomie 97,1%.

OPAKOWANIE TESTU ANGINA STREP A ZAWIERA:

  • 1 saszetka z testem kasetkowym
  • 1 odczynnik „1”
  • 1 odczynnik „2”
  • 1 probówka ekstrakcyjna
  • 1 końcówka zakraplająca
  • 1 sterylna wymazówka
  • 1 szpatułka laryngologiczna
  • Instrukcja użycia

 

 

Dodatkowe informacje

Marka
Marka TEST DIAGNOSTYCZNY
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny