*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Test Covid Flow Flex , 1 szt.

test samokontrolny na obecność wirusa COVID19

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt niedostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Test Covid Flow Flex , 1 szt. Test Covid Flow Flex , 1 szt.
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Co to jest Test Covid Flowflex?

Covid FlowFlex to test antygenowy służący do ilościowego wykrywania nukelokapsydu SARS-CoV-2 w próbkach z wymazu z nosa. Test ten pozwala na szybkie wykrycie infekcji COVID-19 - wynik testu antygenowego otrzymywany jest w ciagu 15 minut od wykonania testu. Test antygenowy Covid FlowFlex to test, który wykrywa cząsteczki białkowe (antygenowe) wirusa SARS-CoV-2 w materiale pochodzącym z wymazu z nosa. Test antygenowy wykrywający SARS-CoV-2 charakteryzuje się wysoką swoistością - dodatni wynik testu antygenowego potwierdza infekcję COVID-19. W porównaniu do testów PCR, test antygenowy cechuje się niższą czułością. Dlatego też negatywny wynik testu u osób z charakterystycznymi objawami COVID-19 powinien być potwierdzony dodatkowo badaniem molekularnym. Test można wykonywać zarówno u osób manifestujących objawy zakażenia ( w ciągu siedmiu pierwszych dni od wystąpienia objawów) jak i u osób bezobjawowych.

Właściwości testu:
- czułość - 97,1%,
- swoistość - 99,5%,
- dokładność - 98,8%.

Sposób użycia:
Wsunąć końcówkę absorbenta wymazówki do otworu nosowego, jednak nie głębiej niż na 2,5 cm. Pobrać próbkę - pięciokrotnie obrócić końcówkę wymazówki we wnętrzu nosa. Czynność powtórzyć w drugim otworze nosowym. Wymazówkę włożyć do probówki z buforem ekstrakcyjnym. Obracać patyczkiem przez przez 30 sekund. Następnie pięć razy obrócić wymazówkę, równocześnie ściskając boki probówki. Wyjąć wymazówkę z probówki, założyć na nią kroplomierz. Wymieszać dokładnie roztwór znajdujący się w probówce (należy obracać i stukać w dno probówki). Następnie delikatnie ściskając probówkę, wycisnąć 4 krople roztworu do zagłębienia na teście. Wynik odczytać po 15-30 minutach. Wynik odczytany po czasie dłuższym niż 30 minut jest niewiarygodny.

Interpretacja wyniku:
Wynik negatywny – widoczna jest tylko linia kontrolna C (wynik negatywny oznacza, że prawdopodobieństwo, że pacjent jest aktualnie chory na Covid-19 jest bardzo małe).
Wynik pozytywny – widoczna jest linia kontrolna C i linia testowa T (linia testowa może być słabo widoczna), uzyskanie pozytywnego wyniku wymaga zastosowania się do zasad samoizolacji i kontaktu z lekarzem, wynik pozytywny wymaga potwierdzenia testem PCR.
Wynik nieprawidłowy – nie pojawia się linia kontrolna C.

Informacje producenta:
Test należy przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie zamrażać. Nie stosować w przypadku, gdy opakowanie jest uszkodzone. U osób poniżej 18. roku życia test powinien być wykonywany przez osobę dorosłą. Przed badaniem i w trakcie przeprowadzania testu nie należy jeść, pić i palić. Nie pobierać próbek, jeśli występuje krwawienie z nosa.

Podmiot odpowiedzialny:
Hydrex Diagnostics
Tomasza Zana 4
04-313 Warszawa

Dodatkowe informacje

Marka
Marka TEST DIAGNOSTYCZNY
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny