*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Test Helicobacter Pylori Antygen w Kale, 1 szt.

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h

Sprawdź dostępność w aptekach

Test Helicobacter Pylori Antygen w Kale, 1 szt. Test Helicobacter Pylori Antygen w Kale, 1 szt.
Cena od 18,49 zł Cena regularna 26,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

TEST HELICOBACTER PYLORI 

TEST HELICOBACTER PYLORI to domowy, kasetkowy test do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori. Służy do określania obecności antygenów H. pylori w próbce kału. Wynik pozytywny testu wskazuje na obecność antygenów H. pylori w organizmie. Bakteria H. pylori jest główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy takich jak zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, czy choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. 

Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Naniesione na membranę testu, w procesie produkcji, przeciwciała monoklonalne anty - H. pylori reagują z antygenami bakterii H. pylori, obecnymi w badanym kale. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w ciągu 10 minut.

WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU HELICOBACTER PYLORI: 

  • choroba wrzodowa
  • zgaga
  • niestrawność
  • wzdęcia

CZYM JEST HELICOBACTER PYLORI?

Helicobacter pylori to mikroaerofilna, Gram-ujemna bakteria spiralna, której rezerwuarem jest człowiek. Jest ona główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy (około 95% wrzodów dwunastnicy i 80% wrzodów żołądka). Do zakażenia dochodzi najczęściej drogą pokarmową. W Polsce częstość infekcji H. pylori oceniana jest na 70-80% dorosłej populacji. Zakażenie H. pylori jest przyczyną zapalenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, choroby wrzodowej oraz raka gruczołowego żołądka i chłoniaka typu MALT. TEST HELICOBACTER PYLORI jest domowym szybkim testem przeznaczonym do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori.

FAQ

KIEDY WYKONAĆ TESTHELICOBACTER PYLORI?

Zastosowanie kliniczne wykrywania zakażenia bakterią H. pylori jest przydatne w diagnozowaniu, leczeniu i monitorowaniu chorób żołądka i dwunastnicy. TEST HELICOBACTER PYLORI zaleca się wykonać u osób z dolegliwościami ze strony żołądka lub dwunastnicy oraz u osób z grupy ryzyka czy narażonych na tego typu dolegliwości. Test można wykonywać o dowolnej porze.

NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TESTU?

Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia. W przypadku gdy kaseta testowa ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki kału lub próbki nakraplanej do okienka S kasety testowej, wynik badania może być nieprawidłowy. Test oparty jest na metodzie immunologicznej. Wyniki badania budzące niepokój, należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.

CO OZNACZA RÓŻNICA W KOLORZE LUB INTENSYWNOŚCI LINII W OKIENKU ODCZYTU TESTU HELICOBACTER PYLORI?

Barwa i intensywność linii w polu testowym T nie mają znaczenia dla interpretacji wyniku. Linie powinny być jednorodne i dobrze widoczne. Test należy uznać za pozytywny niezależnie od intensywności barwy linii testowej

DLACZEGO KONIECZNE JEST POJAWIENIE SIĘ BARWNEJ LINII W POLU KONTROLNYM C?

Pojawienie się barwnej linii w polu kontrolnym C oznacza prawidłowo wykonany test oraz świadczy o wiarygodnym wyniku.

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU POZYTYWNEGO?

Jeśli uzyskany wynik badania jest pozytywny, oznacza to, że wykryto antygeny H. pylori w próbce kału. Zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym w celu dalszej diagnostyki.

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU NEGATYWNEGO?

Jeśli uzyskany wynik badania jest negatywny, oznacza to, że nie wykryto antygenów H. pylori w próbce kału. W przypadku wyniku negatywnego oraz współistniejących objawów ze strony układu pokarmowego zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA TESTU HELICOBACTER PYLORI:

  • 1 saszetka z testem kasetowym
  • 1 pojemnik z odczynnikiem oraz aplikatorem do pobierania próbki
  • 1 podkładka papierowa do pobrania próbki
  • instrukcja użycia

 

 

 

Dodatkowe informacje

Marka
Marka TEST DIAGNOSTYCZNY
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny