*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Test Infekcje Intymne, 1 szt.

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Test Infekcje Intymne, 1 szt. Test Infekcje Intymne, 1 szt.
Cena od 18,19 zł Cena regularna 23,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

TEST INFEKCJE INTYMNE panelowy i domowy 

TEST INFEKCJE INTYMNE przeznaczony jest do samodzieolnego określania zakresu pH pochwy w próbce z wymazu pobranego z pochwy. Fizjologiczny poziom pH w pochwie jest kwaśny i waha się w zakresie 3,8 – 4,4. Za pomocą testu określisz czy nie jesteś narażona na infekcje intymne. Prawidłowy zakres pH zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych przyczyniających się do powstania infekcji charakteryzujących się swoistymi objawami tj. świąd w okolicach pochwy, zaczerwienienie pochwy i sromu, charakterystyczne upławy, bolesność i pieczenie sromu, specyficzny zapach oraz ból podczas stosunku płciowego. Test pomocny jest w szybkim diagnozowaniu infekcji intymnych. 

WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU INFEKCJE INTYMNE:

  • świąd w okolicach pochwy
  • zaczerwienienie pochwy i sromu
  • upławy
  • bezsenność
  • ból podczas stosunku płciowego
  • specyficzny zapach

FAQ

KIEDY ZASTOSOWAĆ TEST?

Zaleca się zastosowanie testu w sytuacjach gdy wystąpią objawy takie jak: pieczenie, swędzenie, charakterystyczne upławy czy wydzielina. Warto przeprowadzić test po antybiotykoterapii, podczas ciąży, w trakcie stosowania hormonalnej terapii zastępczej w okresie okołomenopauzalnym czy profilaktycznie jako badanie kontrolne.

KIEDY WYKONAĆ TEST?

Test można wykonać o dowolnej porze, jednak istnieją pewne ograniczenia, których nieprzestrzeganie wpływa na wiarygodność wyniku. 

KIEDY NIEPRAWIDŁOWY ZAKRES WYNIKU NIE ŚWIADCZY O INFEKCJI INTYMNEJ?

U niektórych kobiet w okresie menopauzy obserwuje się podwyższenie pH pochwy. Uzyskany wynik testu będzie świadczył o zakresie nieprawidłowym, niespowodowanym infekcją intymną o podłożu bakteryjnym lub pasożytniczym.

CO WPŁYWA NA BŁĘDNY WYNIK?

Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia. W przypadku, gdy panel testowy ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą procedurę badania, wynik badania może być nieprawidłowy. Wyniki zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.

JAKIE SĄ OBJAWY INFEKCJI POCHWY?

Infekcje intymne charakteryzują się swoistymi objawami takimi jak świąd w okolicach pochwy, zaczerwienienie pochwy i sromu, charakterystyczne upławy, bolesność i pieczenie sromu, specyficzny zapach oraz ból podczas stosunku.

OPAKOWANIE TESTU INFEKCJE INTYMNE ZAWIERA:

  • 1 saszetka z testem panelowym
  • 1 wymazówka do pobrania próbki
  • instrukcja użycia

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

Marka
Marka TEST DIAGNOSTYCZNY
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny