*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Test Krew Utajona w Kale, 1 szt.

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Test Krew Utajona w Kale, 1 szt. Test Krew Utajona w Kale, 1 szt.
Cena od 11,69 zł Cena regularna 23,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Domowy, kasetkowy TEST KREW UTAJONA W KALE 

TEST KREW UTAJONA W KALE przeznaczony jest do wykrywania utajonej krwi w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Test charakteryzuje się wysoką dokładnością wynoszącą 99,1%, wykrywa niewielkie ilości krwi, niewidocznej makroskopowo. Test może stanowić również pomoc w diagnostyce owrzodzeń, polipów oraz stanów zapalnych jelit. Szybki test przeznaczony jest do diagnostyki różnych chorób przewodu pokarmowego, a zwłaszcza jako badanie przesiewowe w kierunku wykluczenia nowotworów jelita grubego.

WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU KREW UTAJONA W KALE:

  • bóle żołądka
  • nagły spadek wagi
  • uczucie ciężkości
  • predyspozycje rodzinne do występowania raka jelita grubego

NA CZYM POLEGA TEST KREW UTAJONA W KALE?

Badanie kału na krew utajoną (FOB: ang. fecal occult blood) jest nieinwazyjnym i prostym do wykonania samodzielnie przez pacjenta testem, który jest często wykonywany w diagnostyce różnych chorób przewodu pokarmowego, a zwłaszcza jako badanie przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Test może stanowić również pomoc w diagnostyce owrzodzeń, polipów czy stanów zapalnych jelit.

Według międzynarodowych wytycznych przedstawionych przez US Preventive Services Task Force (USPSTF) u zdrowych osób obu płci powyżej 50 roku życia, zaleca się raz w roku wykonywanie przesiewowych badań w kierunku raka jelita grubego za pomocą testów FOB.

TEST KREW UTAJONA W KALE jest domowym szybkim testem przeznaczonym do wykrywania już niewielkich ilości krwi, niewidocznej makroskopowo. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Przeciwciała, naniesione na membranę testu w czasie produkcji, reagują z hemoglobiną pochodzącą z krwi obecnej w badanej próbce kału. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 5 minut. Na wynik testu nie wpływa dieta.

FAQ

JAK DZIAŁA TEST KREW UTAJONA W KALE?

Test jest przeznaczony do wykrywania krwi utajonej w próbce kału, co ma związek z niektórymi chorobami, takimi jak: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, inne choroby zapalne jelit, polipy czy nowotwory jelita grubego. TEST KREW UTAJONA W KALE to wiarygodne narzędzie diagnostyczne przeznaczone do użytku domowego, którego czułość umożliwia wykrycie w kale określonej ilości krwi, świadczącej o zmianach chorobowych w obszarze jelita grubego. Zasada działania testu opiera się na swoistych reakcjach immunologicznych. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 5 minut.

JAKA JEST DOKŁADNOŚĆ TESTU?

TEST NA KREW UTAJONĄ W KALE jest swoisty dla hemoglobiny ludzkiej. Z przeprowadzonych badań wynika, że nie wykrywa on hemoglobiny krwi zwierząt: wołu, świni, kurczaka, indyka, kozy, konia i królika. Dzięki temu wykonanie badania nie wymaga zachowania specjalnej diety. Wyniki badań przeprowadzonych na 460 próbkach kału, wskazują, że TEST KREW UTAJONA W KALE charakteryzuje się wysoką dokładnością badania wynoszącą 99,1%.

NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TESTU?

Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia.

W przypadku gdy kaseta testowa ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki kału lub próbki nakraplanej do okienka S kasety testowej, wynik badania może być nieprawidłowy. Test oparty jest na metodzie immunologicznej. Wyniki badania budzące niepokój, zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.

CO OZNACZA RÓŻNICA W KOLORZE LUB INTENSYWNOŚCI LINII W OKIENKU ODCZYTU?

Barwa i intensywność linii w polu testowym T nie mają znaczenia dla interpretacji wyniku. Linie powinny być jednorodne i dobrze widoczne. Test należy uznać za pozytywny niezależnie od intensywności barwy linii testowej.

DLACZEGO KONIECZNE JEST POJAWIENIE SIĘ BARWNEJ LINII W POLU KONTROLNYM C?

Pojawienie się barwnej linii w polu kontrolnym C oznacza prawidłowo wykonany test oraz świadczy o wiarygodnym wyniku.

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU POZYTYWNEGO?

Jeśli uzyskany wynik badania jest pozytywny, oznacza to, że wykryto krew utajoną w próbce kału. Zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym w celu dalszej diagnostyki.

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU NEGATYWNEGO?

Jeśli uzyskany wynik badania jest negatywny, oznacza to, że nie wykryto krwi utajonej w próbce kału. W przypadku wyniku negatywnego oraz współistniejących objawów ze strony układu pokarmowego zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym.

OPAKOWANIE TEST KREW UTAJONA W KALE  ZAWIERA:

  • 1 saszetkę z testem kasetkowym
  • 1 pojemnik z odczynnikiem oraz aplikatorem do pobrania próbki
  • 1 podkładka papierowa do pobrania próbki
  • instrukcja użycia

Dodatkowe informacje

Marka
Marka TEST DIAGNOSTYCZNY
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny