*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Test Witamina D, 1 szt.

test diagnostyczny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Test Witamina D, 1 szt. Test Witamina D, 1 szt.
Cena od 30,99 zł Cena regularna 39,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Sprawdź poziom stężenia witaminy D we krwi za pomocą domowego, kasetkowego TESTU WITAMINA D

 

TEST WITAMINA D to sposób na samodzielną weryfikację w domu stężenia witaminy D.  Jest on przeznaczony do oznaczania poziomu witaminy D w próbce krwi pobranej z opuszka palca. Obniżony poziom witaminy D może być przyczyną różnych stanów chorobowych. Regularne monitorowanie poziomu witaminy D umożliwia precyzyjne ustalenie dawki preparatów uzupełniających poziom tej witaminy.

Dlaczego witamina D jest ważna?

Witamina D należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest ona odpowiedzialna za prawidłową gospodarkę wapnia i fosforu w organizmie. Witamina D3 jest naturalnie produkowana w ludzkiej skórze w wyniku ekspozycji na światło, a witamina D2 jest pozyskiwana głównie z pożywienia lub suplementacji. Witamina D jest transportowana do wątroby, gdzie pozozstaje magazynowana w postaci 25-hydroksywitaminy D - 25(OH)D.  Jej niedobór stanowi częsty problem zdrowotny naszego społeczeństwa, który jest przyczyną wielu poważnych chorób jak na przykład: osteoporozy, chorób nowotworowych, układu krążenia, o podłożu autoimmunologicznym, cukrzycy czy depresji.

Zastosowanie kasetowego TESTU WITAMINA D: 

Szybki TEST WITAMINA D jest przeznaczony do oznaczania poziomu witaminy D – 25(OH)D w próbce krwi pobranej z opuszka palca. Test półilościowy,  w ciągu 10 minut przedstawia wynik w 4 zakresach:

 • niedobór: poniżej 10 ng/ml
 • poziom obniżony: 10-30 ng/ml
 • poziom prawidłowy: 30-100 ng/ml
 • poziom podwyższony: powyżej 100 ng/ml

Kiedy warto wykonać test na obecność witaminy D?

 • kontrola suplementacji
 • zmęczenie
 • obniżona odporność
 • nadwaga
 • wahania nastrojów
 • cukrzyca i choroby metaboliczna

FAQ

JAK DZIAŁA TEST WITAMINA D?

Za pomocą testu wykrywany jest poziom witaminy D w próbce krwi pobranej z palca. Obniżony poziom witaminy D (poniżej 30 ng/ml) może być przyczyną różnych stanów chorobowych.

KIEDY WYKONAĆ TEST WITAMINA D? KIEDY WYKONAĆ TEST NA WITAMINĘ D?

Zastosowanie kliniczne pomiaru poziomu 25(OH)D (25-hydroksywitaminy D) jest przydatne w diagnozowaniu, leczeniu i monitorowaniu wielu chorób, głównie krzywicy u dzieci, czy osteoporozy. Niedobór witaminy D jest również związany z wieloma innymi chorobami, w tym z chorobami nowotworowymi, układu krążenia, autoimmunologicznymi czy cukrzycą i depresją. Monitorując poziom witaminy D można w precyzyjny sposób ustalać dawki preparatów uzupełniających poziom witaminy D. TEST WITAMINA D można wykonywać o dowolnej porze.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TESTU NA WITAMINĘ D?

Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia. W przypadku, gdy kaseta testowa ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki krwi lub odczynnika, wynik badania może być nieprawidłowy. Zawarta w zestawie testowym pipeta kapilarna ułatwia pobranie odpowiedniej próbki krwi. Wyniki budzące niepokój, zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.

CO OZNACZA RÓŻNICA W BARWIE LUB INTENSYWNOŚCI LINII W OKIENKU ODCZYTU?

Barwa i intensywność linii w polu testowym T mają kluczowe znaczenie dla określenia wyniku badania. Należy zapoznać się z informacjami zawartymi w punkcie JAK ODCZYTAĆ WYNIK i porównać intensywność uzyskanej w czasie badania linii T z wzorcem wyników dołączonym do opakowania produktu.

CZY WYNIK ODCZYTANY PO 20 MINUTACH JEST WIARYGODNY?

Wynik odczytany po 20 minutach nie jest wiarygodny. Wynik należy odczytać w 10 minucie po dodaniu odczynnika.

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU ŚWIADCZĄCEGO O NIEDOBORZE WITAMINY D?

Jeśli uzyskany wynik badania wskazuje na niedobór witaminy D, zaleca się konsultację z lekarzem i zbadanie przyczyny oraz podjęcie kroków, które umożliwą zwiększyć poziom witaminy D we krwi. 

JAKI WYNIK ŚWIADCZY O PRAWIDŁOWYM POZIOMIE WITAMINY D?

Prawidłowy wynik poziomu witaminy D to wartość większa lub równa 30 ng/ml. W przypadku wyniku wskazującego na zbyt wysoki poziom witaminy D zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym.

 

OPAKOWANIE ZAWIERA:

 • 1 saszetka z testem kasetowym oraz pipetą kapilarną
 • 1 gazik do dezynfekcji
 • 1 sterylny lancet (nakłuwacz) do uzyskania próbki krwi
 • 1 pojemnik z zakraplaczem zawierający 1ml odczynnika
 • karta wyników
 • instrukcja użycia

 

Dodatkowe informacje

Marka
Marka TEST DIAGNOSTYCZNY
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny