*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

TestNow Test Owulacyjny Paskowy, 10 szt.

test owulacyjny

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt niedostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

TestNow Test Owulacyjny Paskowy, 10 szt. TestNow Test Owulacyjny Paskowy, 10 szt.
Powiadom mnie, kiedy artykuł będzie dostępny
Powiadom o dostępności
Z tych danych skorzystamy tylko raz do wysłania powiadomienia, kiedy produkt wróci do oferty.
Produkt niedostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

TestNow Test Owulacyjny Paskowy

TestNow Testy Owulacyjne to domowe paskowe testy owulacyjne określające poziom hormonu LH w moczu. 10 testów paskowych w opakowaniu.

Domowy test owulacyjny jednorazowego użytku TestNow pomoże Ci łatwo i szybko wyznaczyć dni płodne z dokładnością do 99%. Test wykrywa obecność hormonu LH w moczu, którego poziom rośnie gdy dochodzi do owulacji. Czułość testu 25 mIU/ml pozwoli wykryć dni płodne we wczesnym etapie cyklu.
Test owulacyjny jest jednoetapowym testem immunochromatograficznym przeznaczonym do jakościowego oznaczania ludzkiego hormonu luteinizującego (LH) w moczu w celu przewidywania czasu jajeczkowania zarówno dla celów profesjonalnych, jak i samokontroli.

Ponieważ obecne badania pokazują, że czas owulacji u 38% kobiet jest krótszy niż 10 godzin, zalecamy stosowanie testu owulacji dwa razy dziennie rano i wieczorem, aby skuteczniej i dokładniej wykryć czas owulacji. Wzrost LH zwykle następuje przed owulacją, co oznacza uwolnienie jajeczka. Po uwolnieniu czas życia jajeczka wynosi do 24 godzin, podczas gdy plemniki z nasienia przeżywają w ciele kobiety do 3 dni. W rezultacie test owulacji może pomóc przewidzieć dwa najbardziej płodne dni po wykryciu wzrostu LH. Współżycie w ciągu tych dni zmaksymalizuje twoje szanse zajścia w ciążę.

Kiedy wykonać test owulacyjny?

  • Określ długość cyklu miesiączkowego. Twoja długość cyklu miesiączkowego to liczba dni od pierwszego dnia miesiączki (krwawienie miesiączkowe) do ostatniego dnia przed rozpoczęciem kolejnego miesiączki. Oblicz średnią długość cyklu z ostatnich kilku miesięcy. Skorzystaj z tabeli aby określić, którego dnia cyklu rozpocząć badanie owulacji. Dopasuj długość Twojego cyklu do dnia cyklu, w którym należy rozpocząć testowanie. Wykonuj kolejne testy przez następne 5 dni o tej samej porze, aż do wyznaczenia wzrostu hormonu LH. Jeżeli cykl jest krótszy niż 21 dni lub dłuższy nić 38 dni skonsultuj się z lekarzem.
  • Uwaga: Jeśli nie masz pewności co do długości swojego cyklu, możesz użyć najkrótszej długości cyklu z tabeli obok. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał testować w kierunku wykrycia skoku poziomu hormonu LH przez ponad kolejnych 5 dni.

Jak wykonać test owulacyjny?

Test powinien być przeprowadzony wyłącznie na świeżej próbce moczu zaraz po pobraniu próbki. Mocz nie wymaga specjalnej obróbki. Wybierz dogodną porę dnia, aby wykonać test. Każdy kolejny test powinien być wykonany o tej samej porze dnia w trakcie cyklu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przetestuj między godziną 10:00 a 20:00.

1. Doprowadź saszetkę foliową z testem do temperatury pokojowej.
2. Wyjmij test z foliowej saszetki.
3. Przytrzymaj pasek testowy za uchwyt i zamocz w próbce moczu strzałką skierowaną do dołu do linii oznaczonej MAX przez co najmniej 5 sekund.

4. Odłóż test na suchej, płaskiej powierzchni.
5. Odczytaj wynik testu w ciągu 10 minut. Wynik odczytany po więcej niż 15 minutach można uznać za nieprawidłowy.
6. Wyrzuć test po odczytaniu wyniku.

Jak interpretować wynik testu owulacyjnego?

  • Wynik pozytywny: Jeśli zarówno linia testowa, jak i linia kontrolna są widoczne a linia testowa (T)
    jest bardziej intensywna lub równa linii kontrolnej (C), wynik testu jest pozytywny, co oznacza, że owulacja prawdopodobnie wystąpi w ciągu najbliższych 24-48 godzin.
  • Wynik negatywny: W obszarze kontrolnym (C) widoczna jest jedna bordowa linia a w obszarze testowym (T) nie pojawiła się linia lub kolor linii testowej (T) jest mniej intensywna niż linia kontrolna (C). Wynik jest negatywny.
  • Wynik nieprawidłowy: Jeśli linia kontrolna C nie pojawi się wcale, nawet mimo pojawienia się linii testowej T wynik jest nieprawidłowy. Wykonaj test ponownie. Wynik nieprawidłowy może być spowodowany brakiem odpowiedniego nasączenia paska absorbującego lub wynik został odczytany za wcześnie lub za późno.

Sposób przechowywania:

Przechowywać w temperaturze 2-30° w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Informacje producenta:

  • Przeczytaj instrukcję przed użyciem.
  • Test jednorazowego użytku. Nie używać ponownie. Wyrzucić po użyciu.

Ilość netto:

Opakowanie zawiera 10 testów owulacyjnych.

 

Dane podmiotu odpowiedzialnego:
Medimes Sp. z o.o.
Aleja Pokoju 1,
31-548 Kraków

Dodatkowe informacje

Marka
Marka TEST NOW
Typ produktu
Typ produktu Wyrób medyczny
Typ produktu: Wyrób medyczny
Podmiot odpowiedzialny: MEDIMES SP. Z O.O.