Ultrapiryna Plus 12 Saszetek

15.99 15,99 zł
Brak w magazynie
  • darmowy odbiór w sklepie
  • dostawa już od 180 zł w ciągu 2 dni
  • bezpieczne płatności online
NOWOŚĆ
131503
Opis produktu

Ultrapiryna to kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Wskazaniem do stosowania preparatu jest niwelowanie bólu w czasie reumatoidalnego zapalenia stawów, młodzieńczego zapalenia stawów czy zespołu Reitera. Ponadto hamuje przeziębienie oraz grypę. Poznaj skutki uboczne, przeciwwskazania, a także dawkowanie Ultrapiryny.

Wskazania:
Przeziębienie, grypa, stany gorączkowe. Leczenie przewlekłe bólu i stanów zapalnych na przykład w reumatoidalnym zapaleniu stawów, młodzieńczym zapaleniu stawów, toczniu rumieniowatym układowym, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zespole Reitera i w zmianach okołostawowych. Łagodne i słabo nasilone bóle zębów, głowy, bóle menstruacyjne.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną, inne salicylany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Skazy krwotoczne. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. III trymestr ciąży. Nie stosować u pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ. Nie stosować u dzieci i młodzieży <16 lat, chyba że lekarz zaleci inaczej, ze względu na zagrożenie wystąpieniem zespołu Reye'a, rzadkiej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu. Nie stosować jednocześnie z metotreksatem w dawkach ≥15 mg na tydzień.

Dawkowanie:

Dorośli : 1 lub 2 saszetki (500-1000 mg kwasu acetylosalicylowego , 300-600 mg kwasu askorbowego i 200-400 mg wapnia). W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 do 8 godzin do 3 razy na dobę.

Maksymalna dawka dobowa to 6 saszetek. 

Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) : 1 saszetka (500 mg kwasu acetylosalicylowego , 300 mg kwasu askorbowego i 200 mg wapnia). W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 do 8 godzin do 3 razy na dobę. 

Maksymalna dawka dobowa to 3 saszetki. 

Dzieci i młodzież

Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat - wyłącznie na zlecenie lekarza: 1 saszetka (500 mg kwasu acetylosalicylowego , 300 mg kwasu askorbowego i 200 mg wapnia). W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 do 8 godzin do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 3 saszetki.

Produktu leczniczego ULTRAPIRYNA PLUS nie stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji lekarskiej.

Ultrapiryna Plus 12 Saszetek Informacje dodatkowe

  • Kategoria Łagodzenie objawów przeziębienia
  • Opakowanie12 sasz.
  • Substancja czynna: Acidum acetylsalic. Acid.ascorb. Calcium
  • Dawka: 0,5g+0,025g
  • Podmiot odpowiedzialny: USP ZDROWIE SP. Z O.O
Wybierz opcję produktu
{{ badge }}
{{ badge }}

{{ product.kind }}

Brand name
W magazynie Brak w magazynie

Pomorski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Gdańsku

Zezwolenie nr WIF-GD.8520.1.40.2012, wydane w dniu 2 Listopada 2012 r., przez Pomorski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Gdańsku