*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Voltaren Emulgel 1% , 150 g , 100 g , 50 g (

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Voltaren Emulgel 1% , 150 g , 100 g , 50 g ( Voltaren Emulgel 1% , 150 g , 100 g , 50 g (
Cena od 23,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Voltaren Emulgel 1% 10 mg/ g Żel

Voltaren Emulgel 1% jest żelem do stosowania na skórę w celu łagodzenia bólu i zapalenia oraz zmniejszenia obrzęku w przypadku:

 • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń).
 • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.

Łagodzi również ból w ograniczonej i łagodnej chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Dawkowanie:

 • W celu otwarcia tuby, przed pierwszym użyciem, należy: odkręcić zakrętkę, nałożyć ją odwrotną stroną na zabezpieczenie i przekręcić, co umożliwi zdjęcie zabezpieczenia z tuby.
 • Delikatnie wmasuj niewielką ilość żelu w skórę w obolałym lub opuchniętym miejscu. Ilość żelu, jakiej potrzebujesz, uzależniona jest od rozmiaru obolałego lub opuchniętego miejsca. Zwykle wystarczy porcja wielkości wiśni lub orzecha włoskiego.
 • Możesz stosować żel 3 do 4 razy dziennie, o ile lekarz lub farmaceuta nie zalecił inaczej. Po zastosowaniu żelu na skórę wykazuje on działanie chłodzące.
 • Nie stosuj żelu na skaleczenia, otwarte rany lub inne miejsca, gdzie skóra jest zniszczona. Po wtarciu żelu w skórę, nie owijaj miejsca bandażem chyba że nieokluzyjnym i nie naklejaj plastrów.
 • Uważaj, by żel nie dostał się do oczu. Jeśli to się zdarzy, przemyj oczy dużą ilością czystej wody i skonsultuj się z lekarzem.
 • Po zastosowaniu żelu, umyj ręce (chyba że to ręce są poddawane leczeniu).
 • Jeśli zapomnisz zastosować produkt o wskazanej porze, zrób to, kiedy sobie o tym przypomnisz, a następną dawkę zastosuj zgodnie z informacją zawartą w Ulotce dla Pacjenta.

Skład:

Diklofenak sodowy, dietyloamina, cetiol LC, cetomakrogol 1000, Carbopol 974P, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, ciekła parafina, substancja zapachowa, woda oczyszczona.

Przeciwwskazania:

 • Jeśli pacjent ma uczulenie na diklofenak lub glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
 • Objawami nadwrażliwości na lek może być: sapanie lub skrócenie oddechu (astma), wysypka skórna z pęcherzami lub pokrzywka, obrzęk twarzy lub języka, zapalenie błony śluzowej nosa (katar),
 • Jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni,
 • W trzecim trymestrze ciąży,
 • U osób poniżej 14 lat.

Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny 

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
v.VI.2019

Dodatkowe informacje

Marka
Marka Voltaren
Substancja czynna: Diclofenacum natricum
Typ produktu: OTC - lek bez recepty
Podmiot odpowiedzialny: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.