*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Ziółko Mięta, 50 g

suszone liście i łodygi mięty

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

7,98 zł / 100 g
Ziółko Mięta, 50 g Ziółko Mięta, 50 g
Cena od 3,99 zł Cena regularna 4,29 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 24h

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Ziółko Mięta 50 g

Ziółko Mięta to produkt zawierający 100% susz z liści i łodyg mięty. Mięta działa rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, pomaga przy dolegliwościach żołądkowych. Liście mięty są świetnym dodatkiem do potraw rybnych, a także jednym z głównych składników lemoniady, tuż obok cytryny.

Sposób użycia:
Najpowszechniejszą formą stosowania mięty jest napar z jej liści oraz łodyg. Jego przyrządzenie nie wymaga dużych umiejętności kulinarnych. Wystarczy odmierzyć pożądaną ilość suszu, wsypać ją do szklanki, zalać wrzącą wodą i parzyć pod przykryciem przez ok. 10 minut. Dla urozmaicenia smaku oraz wzmocnienia działania, dopuszcza się mieszanie mięty z innymi ziołami, a zwłaszcza melisą lub rumiankiem. Napar można dosłodzić również cukrem lub miodem.

Składniki:
100% susz z liści oraz łodyg mięty.

Przeciwwskazania:
Mięta podawana w zbyt dużej ilości może przejawiać oddziaływanie toksyczne. Widoczne jest to szczególnie w przypadku przedawkowania kropel żołądkowych, co może skończyć się biegunką oraz wymiotami. Mogą pojawić się również inne objawy, w tym m.in. senność, ospałość oraz apatia. Przy stosowaniu skórnym szczególnie uważne powinny być osoby posiadające skórę podatną na alergie.

Dodatkowe informacje

Marka
Marka ZIÓŁKO