*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Canephron N Krople 100 ml

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Canephron N Krople 100 ml Canephron N Krople 100 ml
43,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Canephron N Krople 100 ml

Canephron N krople to lek pochodzenia naturalnego o unikalnej kombinacji składników , który wspomaga leczenie stanów zapalnych dolnych dróg moczowych, przeciwdziała nawrotom infekcji oraz zapobiega kamicy nerkowej i osadzaniu się piasku nerkowego.

Kombinacja składników pochodzenia naturalnego zawartych w leku Canephron N wykazuje szerokie spektrum właściwości farmakologicznych: przeciwzapalne, rozkurczowe, antybakteryjne oraz moczopędne.

Canephron N wskazany jest do stosowania u dorosłych i młodzieży od 12. roku życia. 

Wskazania:
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany wspomagająco i uzupełniająco w leczeniu dolegliwości łagodnych chorób zapalnych dolnych dróg moczowych oraz jako środek zapobiegawczy i wspomagający leczenie pacjentów z kamicą dróg moczowych lub tendencją do odkładania się piasku nerkowego.
Canephron N to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Dawkowanie:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: doustnie, 3 razy na dobę (rano, w południe i wieczorem) po 74 krople, co odpowiada 5 ml w dawce jednorazowej. Canephron N może być podawany z innymi płynami (np. szklanką wody).
Podczas stosowania zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.
Przed użyciem należy wstrząsnąć. Podczas dawkowania butelkę należy trzymać w pozycji pionowej

Przeciwwskazania:
Nie wolno stosować leku Canephron N w przypadku wrzodów żołądka i nadwrażliwości na substancje czynne, inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, koper włoski), anetol (składnik olejków eterycznych np. anyżu lub kopru włoskiego) lub na którąkolwiek  z substancji pomocniczych tego leku.
Leku Canephron N nie wolno stosować w przypadku obrzęków spowodowanych zaburzeniami serca lub nerek i/lub jeśli zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów zostało zalecone przez lekarza.

Interakcje:
Interakcje z innymi lekami nie są znane.

Działania niepożądane:
Zaburzenia żołądka i jelit: zaburzenia żołądkowo - jelitowe, np. nudności, wymioty, biegunka (często).
Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne/reakcje nadwrażliwości (częstość nieznana)
W przypadku wystąpienia pierwszych symptomów nadwrażliwości/ reakcji alergicznej należy przerwać przyjmowanie leku Canephron N krople doustne, roztwór.

Środki ostrożności:
W przypadku gorączki, skurczów, krwi w moczu, problemów z oddawaniem moczu lub ostrego zatrzymania moczu, wymagane jest przeprowadzenie diagnostyki różnicowej oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Produkt leczniczy zawiera około 19% obj. alkoholu, co oznacza, że w 5 ml produktu znajduje się w przybliżeniu 0,75 g alkoholu. Stanowi to równowartość 19 ml piwa lub 8 ml wina. Może być to szkodliwe dla osób uzależnionych od alkoholu. Obecność alkoholu należy również uwzględnić chcąc zastosować produkt w grupach zwiększonego ryzyka, takich  jak osoby z chorobami wątroby lub padaczką.

Ciąża:
Badania na zwierzętach nie wykazały pośredniego ani bezpośredniego szkodliwego wpływu na rozrodczość. Dane na temat stosowania leku u kobiet w ciąży są ograniczone.
Ze względu na bezpieczeństwo, należy unikać stosowania leku Canephron N u kobiet w ciąży.
Decyzję o stosowaniu produktu leczniczego u pacjentek będących w ciąży każdorazowo podejmuje lekarz, po ocenie korzyści i ryzyka związanego z terapią.

Prowadzenie pojazdów:
Nie przeprowadzono badań oceniających zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Składniki:
Składniki: 100 ml płynu zawiera wyciąg (1 : 56) z 1,8 g mieszaniny z Centaurium erythraea Rafn s.l., herba (ziele tysiącznika); Levisticum officinale Koch., radix (korzeń lubczyku); Rosmarinus officinalis L., folium (liść rozmarynu) w stosunku (1 : 1 : 1).
Pierwszy extrahent: etanol  59% (V/V).
Produkt leczniczy zawiera do 19,5% (V/V) alkoholu.


Dodatkowe informacje

Kategoria
Marka
Marka CANEPHRON
Opakowanie
Opakowanie 100 ml