*Produkty na liście rezerwacji leków na receptę:
Przejdź do rezerwacji

Voltaren MAX żel 23,2 mg/g 50 g (tub.)

PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni
Produkt dostępny online

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Voltaren MAX żel 23,2 mg/g 50 g (tub.) Voltaren MAX żel 23,2 mg/g 50 g (tub.)
26,99 zł
Produkt dostępny online
PayPo Kup teraz, zapłać za 30 dni

Wysyłka w 48h (nie dot. so-nd)

Sprawdź dostępność w aptekach

Opis produktu

Jak działa lek Voltaren Max 23,2 mg/g Żel?

Voltaren Max Żel to lek, który stosuje się w miejscowym leczeniu bólu kości, stawów, mięśni i kręgosłupa. Preparat działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 14. roku życia oraz dorosłych. Lek Voltaren Max dostępny jest w małej tubie 50 g.

Działanie:

Voltaren Max żel to niesteroidowy lek przeciwzapalny o silnym działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym.

Wskazania:

 • pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń),
 • ból pleców,
 • ograniczone stany zapalne tkanek miękkich: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe, choroby zwyrodnieniowe stawów (ograniczona i łagodna postać) u osób dorosłych.

Dawkowanie i sposób użycia:

Voltaren Max 23,2 mg/g 50 g stosuje się u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Preparat stosowany jest w miejscowym leczeniu:

 • Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
 • Dorośli (powyżej 18 lat): ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Działania niepożądane:

Łagodne i przemijające objawy skórne. Rzadko - reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:

 • nie stosować w przypadku uczulenia na substancję czynną lub składniki dodatkowe leku,
 • nie stosować u kobiet w 3. trymestrze ciąży,
 •  stosowanie leku jest przeciwskazane jeśli u pacjenta wystąpiła w przeszłości reakcja uczuleniowa (wysypka, trudności w oddychaniu, napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub po przyjęciu innych leków stosowanych w leczeniu bólu mięśni, stawów, gorączki.

Interakcje:

Ryzyko wystąpienia interakcji między preparatem Voltaren Max a innymi lekami (produktami) jest niewielkie. Substancja czynna leku stosowanego na skórę wchłania się do krążenia ogólnego w niewielkim stopniu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Nie należy stosować leku w przypadku uczulenia na substancję czynną lub składniki dodatkowe leku.

Przechowywanie:

Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 30°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Ciąża i karmienie piersią:

 • Ciąża - nie należy stosować leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, jeżeli nie jest to konieczne, w trzecim trymestrze stosowanie wszystkich inhibitorów syntezy prostaglandyn może powodować ekspozycję płodu na:

  - działanie toksyczne na układ krążenia i układ oddechowy (w tym przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego i nadciśnienie płucne),

  − zaburzenia czynności nerek, które mogą postępować, skutkując niewydolnością nerek z małowodziem.

 • Karmienie piersią - substancja czynna leku przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. Stosowanie leku Voltaren Max w dawkach terapeutycznych nie wpływa na karmione dziecko. Ze wględu na brak badań dotyczących kobiet karmiących piersią, lek należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Leku nie należy stosować na piersi kobiet karmiących oraz duże powierzchnie skóry i długotrwale.

Alkohol:

Brak informacji na temat bezpieczeństwa spożywania alkoholu w trakcie stosowania leku Voltaren Max Żel.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: 

Voltaren Max żel nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Przedawkowanie:

 • Diklofenak (substancja czynna leku) stosowany na skórę wchłania się do krążenia ogólnego w niewielkim stopniu, przez co ryzyko przedawkowania leku jest mało prawdopodobne.
 • Połknięcie leku Voltaren Max Żel może spowodować wystąpienie działań niepożądanych takich samych, jakie występują po przedawkowaniu diklofenaku w postaci tabletek.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dane podmiotu odpowiedzialnego:

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań

Dodatkowe informacje

Marka
Marka Voltaren
Opakowanie
Opakowanie 50 g (
Postać
Postać żel

Składniki

Skład żelu Voltaren Max 23, 2 mg/g 50 g:
1 gram produktu Voltaren MAX zawiera 23, 2 mg diklofenaku dietyloamoniowego (Diclofenacum diethylammonium), co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: każdy gram żelu zawiera 50 mg glikolu propylenowego, 0, 2 mg butylohydroksytoluenu (E 321) oraz 1 mg kompozycji zapachowej.